ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM

Videoyu Aç ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM
A
a

TEI Alparslan İlkokulu’nda karne heyecanına ortak olan Vali Özdemir Çakacak, “Eğitim-öğretim bizim en önemli işlerimizden biri” dedi.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı, ders zilinin çalmasıyla son buldu. Eskişehir’de 137 bin 807 öğrenci karnesine kavuşurken tatil heyecanı başladı. TEI Alparslan İlkokulu’nda da Vali Özdemir Çakacak’ın katıldığı program ile öğrenciler karnelerini aldı. Vali Özdemir Çakacak’ın yanı sıra öğrenciler karnelerini AK Parti Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Kemal Şenocak ve TEI Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit’in elinden aldı.
KALKINMA VURGUSU
Karne alan çocuklarla bir araya gelerek başarılar dileyen Vali Özdemir Çakacak, eğitim olmadan kalkınma olmayacağını belirtti. Öğretmenlere de teşekkürlerini ileten Vali Çakacak, “Bugün 2 sınıfımızda çocuklarımıza karnelerini dağıtarak, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını sonlandırmış bulunuyoruz. Çocuklarımız tatile girdiler. Ben öncelikle, başarılı bir yıl geçirmeleri dolayısıyla çocuklarımızı tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Velilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.
KUTSAL MESLEK
“Eğitim-öğretim bizim en önemli işlerimizden biri” diyen Vali Çakacak, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Birinci sırada gelir. Eğitimde iyi olan ülkelerin, her alanda iyi olduğunu görüyoruz. Onun için devletimizin, milletimizin birinci önceliği eğitimdir. Eğitim olmadan hiçbir kalkınma olmaz. Ekonomik sosyal, kültürel kalkınmanın temeli eğitimdir. Eğitimin en önemli unsurlarından biri değerli öğretmenlerimizdir. Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, yetiştiren öğretmenlerimizdir. Gerçekten öğretmenlik mesleği kutsal bir meslek, fedakarlık mesleği. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı geleceğe hazırladıkları için. Yarınların Türkiye’sine hazırladıkları için teşekkür ediyoruz.” İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi