Önceliğiniz esnaf olsun

Videoyu Aç Önceliğiniz esnaf olsun
A
a

Yaklaşan kurban bayramı öncesi küçük esnaftan alışveriş yapılmasına yönelik çağrı yapan Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ali Safa Şen, “Öncelikleri küçük esnafımız olsun. Esnafımıza katkı olsun ki geçmiş dönemde çektiği maddi ve manevi sıkıntılara bir nebze olsun çare olalım” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ali Safa Şen, yaklaşan kurban bayramı nedeniyle açıklama yaptı. Esnafın pandemi nedeniyle çok ciddi sıkıntılar çektiğini ve sıkıntılarının hala devam ettiğini belirten Şen, “Aşıların had safhada olmasından dolayı insanlarımıza biraz daha güven geldi. Güvenin neticesinde de hızla normalleşiyoruz. 2020’nin mart ayından bu tarafa esnafımız çok ciddi sıkıntılar çekti. Halkımız çok ciddi sıkıntılar çekti. Evde kaldık. Bir takım kısıtlamalar oldu. Bizim için çok önemli olan dini bayramlarımızı kutlayamadık, bayramlaşamadık. Düğünlerimizi yapamadık. Biz bunlara hiç alışık değildik” diye konuştuk.
SIKINTILARA ÇARE OLALIM
Kurban bayramı öncesi alışveriş yapacak olan vatandaşlara seslenen Şen, “Halkımız alışveriş yapmaya başladı. Halkımızın giysisine çok önem verdiğini bildiği için esnafımız tezgahına kaliteli ve ekonomik ürünlerini getirdi. Her şeyin fazla artmasına rağmen küçük esnafımız hem kârlılığını hem zamları minimize ederek, halkımıza hizmet vermeye devam ediyorlar. Özellikle rica ediyorum bu sıkıntılı süreci geçiren halkımız ve esnafımıza halkımızın destek olması için bayram alışverişleri başta olmak üzere her türlü alışverişini yerli, küçük esnafımızı tercih etsinler. Öncelikleri küçük esnafımız olsun. Vitrinlerini gezsinler. Gerçekten gezdiklerinde halkımız fikirleri değişecektir ve alışverişlerini esnafımızdan yapacaklar. Esnafımıza katkı olsun ki geçmiş dönemde çektiği maddi ve manevi sıkıntılara bir nebze olsun çare olalım. Eskişehir esnafımızın çok ciddi sıkıntıları var. Bu sıkıntıları aşmalarında destek olalım” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi