Öncelik EYT’liler olmalı

Videoyu Aç Öncelik EYT’liler olmalı
A
a

Adaletin Hukuku ve Parlamenter Demokrasi İdeali Platformu (AHPADİ) Dönem Sözcüsü Mehmet Ektaş, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği Şube Başkanı Mustafa Kara’yı ziyaret etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gündemin alınan 3600 kararı olduğu ziyarette EYT Derneği Şube Başkanı Kara, 3600’den önce EYT’lilerin sorununun çözülmemesine tepki gösterdi. Kara, “3600 normalde memur olarak üniversite mezunu olan çalışanların emeklilikteki kıdem  azminatındaki yükseliş ve maaşlarında iyileştirme. Bu 5 meslek grubu olabilir, bütün hepsini kapsayabilir. Daha net bir detaylı bir açıklaması yok. Ama Emeklilikte Yaşa Takılanlar dediğimiz 45 yaş üstü özel sektör ağırlıklı çalışan insanlar zaten işsiz. Evet, 3600 önemli,
çıkması lazım. Ama İşsiz insanların önceliği, 3600’den önce olmalıydı” ifadelerini kullandı.
SÖZLER UNUTULUYOR
AHPADİ Dönem Sözcüsü Mehmet Ektaş ise EYT’lilerin adaletsizliğe uğradığını söyledi. Emeklilikte Yaşa Takılanların haklarını alabilmek için yıllardır önemli mücadelelerde bulunduğunu vurgulayan Ektaş, “Seçim dönemleri öncesi verilen sözler ne yazık ki seçimlerden sonra unutuluyor. 3600 ek gösterge ile ilgili memur çalışanlar ve memur emeklilerin maaşlarında cüzi de olsa bir ilerleme kaydedildi ve bundan özellikle de din görevleri hizmetinde çalışanlar yararlanacak. Ancak toplumun nefes almayı bekleyen çok geniş kitleleri var. Her birinin sorunlarına çözüm üretilmesi gerekiyor. Türkiye’de ne yazık ki EYT’liler unutulmuş durumda. Haklı mücadelelerinde onların yanındayız” şeklinde konuştu.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir