Alpata Eskişehir logo sağı

Öncelikli Gruba alınmalı

Videoyu Aç Öncelikli Gruba alınmalı
A
a

Belediyelerde çalışan temizlik işçilerinin bir an önce aşılanması gerektiğini söyleyen Belediye İş Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak, “Belediyelerimizde çalışan temizlik çalışanlarının da öncelikli aşılanma sıralamasına girmesini hükümet yetkililerimizden talep ediyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Belediye İş Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak, belediyelerde çalışan temizlik işçilerinin koronavirüs etkisine açık bir grup olduğunu ifade ederek, bir an önce öncelikli grup içerisine alınması gerektiğini belirtti. Hükümete seslenen Azak, “Zorunlu hizmetlerin yürütülmesi konusunda belediyelerimizin gözbebeği olan temizlik çalışanları koronavirüs etkisine en açık grubu oluşturmaktadır. Pandemi mücadelesi sürecinde sokakların temizlenmesi, konteynerlerin boşaltılması veya dezenfektasyonların yapılması gibi son derece ciddi ve özveri gerektiren işler olduğundan açık bir risk içerisindeler. Bundan dolayı da sağlık çalışanlarından sonra belediyelerimizde çalışan temizlik çalışanlarının da öncelikli aşılanma sıralamasına girmesini hükümet yetkililerimizden talep ediyoruz. Ve akabinde de bütün yurttaşlarımızın da etkili, hızlı bir şekilde aşılanmasını talep ediyoruz” diye konuştu.
GİRİŞİMDE BULUNACAĞIZ
Çalışanların da kendilerine aşı olma talebini ilettiğini söyleyen Azak, “Sık sık arkadaşlarımızla biraraya geliyoruz. Belediyelerimiz gereken önlemleri alıyor ama çalışanlarımız bir an önce aşı olmak istiyor. Biz bütün sivil toplum kuruluşları, bütün sendikalar olarak kamuoyu oluşturup, kamuoyu baskısıyla bunları talep edeceğiz. Belediyelerde çalışan temizlik işçilerinin bir an önce aşılanması için gerekli girişimlerde bulunacağız” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi