ÖNEM VEREN YETKİLİ YOK!

Videoyu Aç ÖNEM VEREN YETKİLİ YOK!
A
a

Gündem değerlendirmesi yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Salim Acabay, “Eskişehir hala adı gibi eski kaldı. Eskişehir’e önem veren hiçbir yetkili yok şu anda maalesef” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

BBP İl Başkanı Salim Acabay, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. ESKİ meclisinde gündeme gelen yüzde 40’lık su zammıyla ilgili konuşan Acabay, “Bu çok fahiş bir zam diye düşünüyoruz biz. Büyük Birlik Partisi olarak bu zammı hiçbir zaman onaylamıyoruz” ifadelerini kullandı. Otopark ücretlerine gelen yüzde 22’lik zammı fazla bulan Acabay, “En azından 2 saati 10 lira olsun” diye konuştu.
NAKİT VERİLMESİN
Hayat pahalılığıyla ilgili soruları yanıtlayan Acabay, “Eskişehir’de her yeri geziyorum. O kadar büyük ekilebilir alanımız var ki ama maalesef bunun yarısı boş. Çiftçimize nakit destek vermemeliyiz. Hayvanların yemini biz kendimiz temin etmeliyiz. Yem fabrikalarını çoğaltmalıyız. Biz tarım ve hayvancılık ülkesiyiz. Ama maalesef biz bunu kendi ellerimizle yok ediyoruz. Adam tarlasını icara veriyor ama devletten kirasını kendisi alıyor. Devletimiz çiftçimize nakit olarak vermemesi gerekiyor bu yardımları. Mazot olarak, gübre olarak, elektrik olarak destek versin. Biz üretim yaparak en iyi safhalara çıkabiliriz Türkiye olarak” ifadelerini kullandı.
HAZIR DEĞİLİZ
Eskişehir’e yapılması planlanan 4’üncü üniversite hakkında konuşan Acabay, “Bu çok güzel bir haber. Eskişehir için büyük bir adım. Lakin biz buna hazır değiliz. Eskişehir hala adı gibi eski kaldı. Eskişehir’e önem veren hiçbir yetkili yok şu anda maalesef. Öncelikle bizim yollarımız yapılmalı” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi