Önemli olan prim desteği

Videoyu Aç Önemli olan prim desteği
A
a

TMO buğday ve arpa alım fiyatlarını açıkladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli, "Burada önemli olan prim desteğinin biran önce ödenmesi” diye konuştu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TMO buğday ve arpa alım fiyatlarını açıkladı. Buna göre makarnalık buğdayın tonu 6.500 TL,düşük vasıflı buğdayın tonu 6.250 TL,sert ekmeklik buğdayın tonu 6050 TL,diğer ekmeklik buğdayın tonu 6025, düşük vasıflı ekmeklik buğday 5.975,arpa,  çavdar, yulaf tonu 5500 TL olacak. Bu fiyatların üzerine buğdayda 1000 TL, arpada ise 500 TL prim desteği verilecek.
Açıklanan taban fiyatları üreticelerin beklediği fiyat olmadığını belirten Erdemli, "Çok düşük bir fiyat değil fakat biraz daha iyi olabilirdi. Çünkü girdi maliyetleri aşırı arttı. Biz üreticilerin maliyetlerini karşılamaya yakın bir fiyat olmuş. Zaten serbest piyasada Ticaret Borslalarında da şimdi oluşan fiyat buğday 7200, arpa da 6300 TL civarında. Burada önemli olan prim desteğinin biran önce ödenmesi. Sonbaharda ödeneceği söylendi. Bu 1000 TL'lik prim desteğinin biran önce ödenmesini istiyoruz" dedi.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir