Önlemler artmalı

Videoyu Aç Önlemler artmalı
A
a

Eskişehir’de koronavirüs vakalarının artmasıyla yeni önlemler de alınmaya başlandı. Alınan önlemleri değerlendiren vatandaşların bir kısmı yeterli bulurken bir kısmı da daha sıkı tedbirler alınması gerektiğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

İlimizde artan koronavirüs vakaları nedeniyle birçok önlemler alındı. Bu kapsamda ilk olarak Pazar yerleri için düzenleme getirildi. Pazarlarda tezgahların kaldırıma bitişik olmayacak ve öne ilave kasa konulmayacak. Ardından da restoran, kafe, kıraathane, pastane, eğlence yerleri gibi işletmeler saat 22.00 itibariyle kapanacak. Önceki gün ise 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ile 16.00 saatleri dışında sokağa çıkamayacak. Alınan önlemleri vatandaşlara sorduk.

ÖNLEMLER YETERLİ

Hakan Elmacı, “Yeterli önlemler. Bizim vatandaşımız sokağa çıkmazsa vaka sayıları da artmaz. Bazıları dinlemiyor. Herkes dışarıda. O nedenle alınan bu önlemler vaka sayılarını bir nebze de olsa azaltır” diye konuştu.

YASAKLAR GETİRİLSİN

Yusuf Alatepe, “Bence yeterli değil. Mesela kapalı alanlar komple kapatılmalı. 1 ay 45 gün gibi. Sokağa çıkma yasağı tekrar gelmeli. Şu an hastanelerin durumu kötü. Korkumuzdan hastanelere muayeneye gidemiyoruz” dedi.

İNSANLAR BİRBİRİNDEN UZAKLAŞSIN

Osman Aslan, “Şu anda yetersiz. Her yer tekrar kapanmalı. İnsanların birbirinden uzaklaşması lazım. İnsanlar zaten gerekli kurallara da uymuyor. Bu nedenle de vakaların artması normal” ifadelerini kullandı.

HERKES MASKESİNİ TAKSIN

Hüseyin Kopal, “Önlemler yeterli. Dışarıda yemek yeniliyor. Onlar da insanlara hep engel. Yaşlılarımıza da sesleniyorum. Lütfen acil işiniz olmadıkça sokağa çıkmayın. Herkes maskesini taksın mesafesini korusun” dedi. ESRA ÜNLÜ

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi