Önlemlerle açık kalsın

Videoyu Aç Önlemlerle açık kalsın
A
a

Artan vaka sayıları nedeniyle sosyal medyada başlatılan uzaktan eğitim çağrısı hakkında Eskişehirli vatandaşlara düşüncelerini sorduk. Vatandaşlar, “Çocuklar evde ne kadar eğitim alabilir? Bütün ödevleri anneler yapıyor. Nasıl verimli olacak? Okullar önlemlerini almalı, okullar açık kalmalı” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararla 6 Eylül tarihinde tüm okullarda yüz yüze eğitime geçildi. Aynı şekilde önümüzdeki günlerde yüz yüze eğitime başlayacak olan üniversiteler nedeniyle öğrenciler, yurtlara ve evlere yerleşmeye başladı. Son günlerde artan Covid-19 vakaları ise birçok kişiyi tedirgin etti. Sosyal medyada başlatılan uzaktan eğitim çağrısı hakkında düşüncelerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, çocukların uzaktan eğitimde verim alamadıklarını, bu nedenle önlemlerin alınarak okulların mutlaka açık kalması gerektiğini ifade etti.

Fikret Karabaş

“Okullar kapatılmamalı bence. Çocuklar eğitimsiz kalıyor uzaktan eğitimde. Okullar açık kalsın. Oğlum bile ‘Aman baba okullar kapatılmasın’ diyor. Sıkıntı oluyor çünkü eğitimde. Derslerden geri kalıyorlar. Yüz yüze eğitimi destekliyorum ben. Evde olmuyor ders.”

Sema Sayın

“Bence okullar devam etsin. Çünkü çocuklar çok bunaldı ve hiçbir şekilde eğitim alamadıklarını söylüyorlar. Oğlum üniversitede okuyor. Bilgi alamadıkları için okulunu dondurmak istiyor. Öğrenemiyor çünkü. Verimli olmuyor. Önlem alınıp yüz yüze eğitim olmalı.”

Hatice Çalışkan

“Bence açık kalmalı okullar. Çocuklar eğitim almayınca evde ne kadar eğitim alabilir? Bütün ödevleri anneler yapıyor gördüğüm kadarıyla. Bu da nasıl verimli olacak? Okullar önlemlerini almalı ve okullar açık kalmalı. Çocuklar bom boş. Evde hiç çalışmıyor çocuklar derslere.”

Bülent Yıldırım

“Okulların açık kalması gerekiyor ama uygun tedbirlerin alınarak olmalı bu. Her şey velinin üzerine endekslenmiş durumda. Uzaktan eğitim verimli olsa bile adaletsiz. Herkese ulaşmıyor. İnterneti, bilgisayarı olmayanlar yararlanamadı. Okullar uygun koşullarla açık olmalı.”
MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi