Ortalık Toz Duman

Videoyu Aç Ortalık Toz Duman
A
a

Toz Bulutları Arasında Bina Yıkımı Plansız Yıkım, Tozu Dumana Kattı Plansız Yıkımın Sonucu; Gözler Açılamıyor, Nefes Alınamıyor

Eskişehir’de dar bir sokak arasındaki binada sürdürülen yıkım çalışmaları sırasında çevreye yayılan toz, esnafı isyan ettirdi.
Yaya ve araç yoğunluğu hayli fazla olan Odunpazarı ilçesine bağlı İstiklal mahallesi Santral sokakta, 5 katlı eski bir binanın yıkımı sırasında ortaya çıkan durum büyük tepki uyandırdı. Gerekli önlemlerin alınmaması sonucu çevreye yayılan toz bulutunun hem çevre kirliliğine sebep olduğunu, hem de insan sağlığını olumsuz etkilediğini anlatan esnaf, yıkım esnasında tozlu hava solumak zorunda kaldıklarını belirtti. Park halindeki araçların, işyerlerinin, masalar, camlar ve benzeri malzemelerin toz toprak içinde kaldığını ifade eden esnaf, gerekli tedbirlerin alınmadığını iddia etti. Bu durum sebebi ile insanların sokaklarından geçmek istemediğini belirten esnaf, bunun ticaretlerini de olumsuz etkilediğini kaydetti.
Bölgede bulunan kafe ve restoranların masa ve sandalyeleri toz altında kalarak kullanılamayacak hale gelirken, nefes almakta ve gözlerini açmakta zorlanan esnaflar, bazı çalışanlarla tartıştı, kendi aralarında yıkımın durdurulup gerekli tedbirlerin alınması için imza topladılar.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi