Otomobillere yüzde 25’lik zam kapıda!

Videoyu Aç Otomobillere yüzde 25’lik zam kapıda!
A
a

Eskişehir Galericiler Derneği Başkan Yardımcısı AkınTaymaz, otomobil sektörünü değerlendirdi. Araç fiyatlarında döviz bazında yüzde 25 artış olacağını söyleyen Taymaz, otomobil almayı düşünenlere bir an önce harekete geçmeleri tavsiyesinde bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Galericiler Derneği Başkan Yardımcısı Akın Taymaz, sektör problemlerinin çözülme yolunda olduğunu belirterek, “Bununla beraber pandemi krizinden sonra oluşan tedarik problemleri de Kasım, Aralık’tan sonra çözülmüştü fakat tekrar şu anda plastik ve benzeri malzemelerin maliyet ve tedarikinde problem yaşandığı için maliyetlere yansıdı. Döviz bazında yüzde 25 olarak üretilen araçlara yansıyacağı söyleniyor. “ dedi.
RAĞBET ARTIYOR
Müşterilerin bayilerde sıra bekleme, tedarik problemleri gibi sıkıntılar yasamaları nedeniyle ikinci el araçlara yöneldiğini ifade eden Taymaz, “Bayram üzeri bir rağbet de var. Hem çok yüksek modelli sıfıra yakın 2019-2020-2021 model araçlarımız iyi satılıyor. Bunun dışında da orta halli 100-150 bin TL, yani hemen krediyle alınabilecek çaptaki araçlarda daha alt seviyelerde de olsa onlarda da bir yoğunluk var” seklinde konuştu.
FIYATLARA YANSIR
Araçlara olan rağbetin fiyatlara yansıyacağını söyleyen Taymaz, “Döviz bazında artış olacağı için baya yüksek bir beklenti var. Öyle olunca da özellikle bayramdan sonra Kurban Bayramı’na doğru da biraz daha fiyatların artacağını bekliyoruz. Bu isi yapan tüccarların ve müşterilerin araç teminini bir an önce yapmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir