OYALANMADAN YAPILMALI

Videoyu Aç OYALANMADAN YAPILMALI
A
a

Uzun zamandır tamamlanamayan Alpu, Beylikova, Mihalıççık Yolu ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nalan Eren Benakay, “Yolun sadece 4 km’lik bölümünü değil, 39 km’lik yolun tamamını oyalamadan ivedilikle ihale edilmesini ve yapımını gerçekleştiriniz” dedi.


İYİ Parti İl Teşkilatı yıllardır ölüm yolu olarak adlandırılan ve sık sık trafik kazalarının yaşandığı Eskişehir Alpu Yolu ile ilgili basın açıklaması yaptı. “Alpu Yolu ölüm yolu olmasın” diyen İYİ Partililer, yolun bir an önce tamamlanmasını talep etti. Bölge halkının yol ile ilgili beklentilerinin olduğunu söyleyen Benakay, “2020 yılı için bu yolun 3 km’si ihale edilmiştir. Karayolları Genel Müdürlüğü bu bölümün ödeneğinin hazır olduğunu açıklamıştır. Yüklenici firma ise pandemi nedeniyle yılın ilk yarısında bu 3 km’lik bölümün yapımına başlayamadığını açıklamıştır” diye konuştu.
GÖZ BOYAMA ŞOVLARI
Yolun 2017 yılı referandum döneminde gidiş geliş olmak üzere 39 km projelendirildiğini fakat projenin daha sonra iptal edildiğini hatırlatan Benakay, iktidar yetkililerine seslenerek şunları söyledi: “Ödeneği hazır olan bu 3 km’lik kısım ne zaman tamamlanacak? Projesi hazır olan, geride kalan 6 km’lik kısım ne zaman yapılacak? Projesi dahi çizilmeyen, geride kalan 29 km’lik bölüm ne zaman projelendirilecek, ihale edilecek ve yol ne zaman yapılacak? Alpu, Beylikova ve Mihalıççık’a devam eden yolun yapımı hükümetin gündeminde midir? Göz boyama amaçlı seçim şovları için yeni bir seçim mi beklenmektedir? Eskişehir’in AKP’li ve MHP’li milletvekilleri Eskişehir’e ne zaman hizmet etmeyi düşünüyorlar?” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi