Özcan, “Eskişehir halkı yapılacak ilk seçimlerde gereken cevabı verecektir”

Videoyu Aç Özcan, “Eskişehir halkı yapılacak ilk seçimlerde gereken cevabı verecektir”
A
a

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Hüseyin Özcan, Eskişehir’deki milletvekillerini sert bir dille eleştirdi. Özcan, “Eskişehir’de bırakın bütün milletvekillerinin bir araya gelmesini, iktidar partisinin milletvekillerinin bile kendi içlerinde bir araya geldiğine inanmıyorum. Eskişehir halkı yapılacak ilk seçimlerde gereken cevabı verecektir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ESKİ meclisinde gündeme gelen su zammıyla ilgili konuşan Özcan, “Türkiye’deki zam furyalarını gördükçe aslında suyun da ne kadar elektriğe bağımlı, diğer kimyasallara bağımlı olduğunu gördükçe su zammı evet yapılmasın ancak belediyenin de bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyorum. Tabi bir vatandaş olarak su zammını onaylamamakla beraber, çeşitli iktidar partisinin meclis üyelerinden şu kadar para kazanan bir kurum su zammı yapmasa ne olur falan gibi açıklamalar var. Fakat hiç kimse geçen yıldan beri elektriğe yapılan zamları görmezlikten gelmemeli. Suyun içine konan klor dair bir takım kimyasal maddelerin artışını görmezden gelmemeli” dedi. ülkede genel anlamda her şeye zam geldiğini işaret eden Özcan, “Zamsız bir gün yaşayamaz olduk. Allah sonumuzu hayretsin. Bu zam furyaları daha ne kadar sürecek?” şeklinde konuştu. Hükümetin yaptığı yüzde 42’lik zammı eleştiren Özcan, “Yüzde 42 zam işçiyle, memurla ve emeklilerle resmen dalga geçmektir. Hükümetin seyyanen çalışanlarına ve emeklilerine mutlaka rahatlatıcı nefes aldırıcı bir zam yapması gerekmektedir” şeklinde konuştu.
DÖRDÜNCÜ ÜNİVERSİTE MEMNUNİYET VERİCİ
Eskişehir’deki milletvekillerinin ortak akılla hareket edip edemedikleri hakkındaki soruyu yanıtlayan Özcan, “Eskişehir’de bırakın bütün milletvekillerinin bir araya gelmesini iktidar partisinin milletvekillerinin bile kendi içlerinde bir araya geldiğine inanmıyor ve bunu çeşitli vesilelerle görüyoruz. Bugüne kadar Eskişehir’e neredeyse hiçbir hizmetleri bulunmamış, özellikle iktidar partisi milletvekillerine acaba bir dahaki dönem aday olacaklar mı olmayacaklar mı ne yapacaklarını merak etmekteyiz. Eskişehir’de hangi siyasi partiden olsun milletvekillerinin bir araya gelerek Eskişehir’in sorunlarını ortak bir akılla çözmeleri gerektiğine inananlardanım. Ama bugüne kadar kendi içlerinde bir araya gelememiş bir iktidar partisinin milletvekillerinin bile kalkıp da diğer muhalefet partisi milletvekillerini bir araya getireceklerine inancım yoktur. Eskişehir halkı çağdaştır, akıllıdır, sosyaldir. Yapılacak ilk seçimlerde gereken cevabı vereceklerine son derece eminim” ifadelerini kullandı. Eskişehir’e kurulması planlanan üniversiteyle ilgili Özcan, “Eskişehir ekonomisi kısmen de öğrenciye dayalıdır aslında. Dördüncü üniversitenin hazırlıklarının yapılması da son derece memnuniyet vericidir Eskişehir için. Bizim de Demokrat Parti olarak bu konuda eğer çorbadan bir tuzumuz bulunabilirse bütün gayretimizle bu işin yanında olacağımızı belirtmek isterim” değerlendirmesinde bulundu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi