PANDEMİ DÖNEMİNİ FIRSATA ÇEVİRELİM

Videoyu Aç PANDEMİ DÖNEMİNİ FIRSATA ÇEVİRELİM
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, zengin ve keşfedilmesi gereken dış pazarların başında Hindistan’ın geldiğini belirterek, “Ciddi bir satın alma gücü var. Başta şehrimiz sanayicilerinin bu pazarı iyi değerlendirmesi için çalışıyoruz” dedi.


ESO tarafından online düzenlenen ‘Hindistan Pazarına Giriş ve Fırsatlar’ seminerinde önemli konulara değinildi. Seminerde konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Hindistan bizler için önemli bir pazar. Karşılıklı yatırımların arttırılması, ikili iş birliği alanlarının çeşitlendirilmesi gerek. İhracatımızı arttırmak için her ortamı değerlendirmek zorundayız” diye konuştu.
KÖPRÜ KURALIM
Seminere online ortamda Yeni Delhi’den katılan Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar ise bir zamanlar tarım kenti olan Eskişehir’in bugün sanayiden yüzde 40 pay alan bir sanayi şehrine evrildiğini gözlemlediklerini belirterek, Eskişehirli iş insanlarının mutlaka Hindistan pazarında olması gerektiği vurguladı. “Siz ne satmak isterseniz Hindistan almaya hazır” diyen Büyükelçi Torunlar, “Eskişehir-Hindistan köprüsünü kurmakta gecikmeyelim, Pandemiyi fırsata çevirelim. Ülkede 1,3 milyar nüfus var. Nüfus demek her türlü tüketici demektir. Burada iş yapmak isteyen Eskişehirli sanayicilere, ihracatçılara, tüccarlar kapımız her zaman açık, elimizden gelen yardımı sağlamak için hazırız” dedi.
BİLGİLER VERDİ
Yapılan açılış konuşmalarından sonra Yeni Delhi Ticaret Müşaviri Aysun Timur ve Mumbai Ticaret Ataşesi Hüseyin Aydın Hindistan pazarı hakkında bilgi vererek, olası iş birliği alanları, ülkenin dış ticaret beklentileri, finans, ekonomi ve vergi mevzuatı konusunda çok detaylı bilgi verdi. İHA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi