PANDEMİDEN DERS ALDIK!

Videoyu Aç PANDEMİDEN DERS ALDIK!
A
a

2. Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi idRc 2020 kapsamında gerçekleştirilen özel oturumda, Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’nun katılımlarıyla “Pandemi Dönemi Yükseköğretim Deneyimi” konuşuldu.


2. Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi idRc 2020 kapsamlı konu başlıkları ve yoğun katılımlı oturumları ile devam ediyor. Kongrenin ikinci gününde Pandemi döneminde Yükseköğretim kurumlarınca deneyimlenen durumlar konuşuldu.
KONUŞMA YAPTILAR
Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk, Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Muammer Tün, Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Doç. Dr. Saye Nihan Çabuk, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Engin Kapkın, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Sekreteri Ergülhan Baltacıoğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı özel oturumda öğretim elemanları ve panelistler yer aldı.
ETKİSİ ÇOK ÖNEMLİ
Pandemi sürecinde yaşanan zorlukları fırsata dönüştürmek için çok çalışmak gerektiğini de ifade eden Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Önemli bir tarihi döneme tanıklık ediyoruz. Yaşadıklarımızdan çıkarttığımız dersler ve ileriye taşıyacağımız deneyimler oldukça önemli ve kıymetli” dedi. Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Muammer Tün, Covid-19 Pandemisinin gerek yüz yüze eğitim gerek bilimsel bilgi paylaşımlarının paylaşıldığı kongre ve çalıştay gibi etkinliklere önemli derecede etkisinin olduğunu belirtti. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi