Patronların kölesi olmayacağız!

Videoyu Aç Patronların kölesi olmayacağız!
A
a

Birleşik Metal İş Sendikası işçileri, MESS ile toplu iş sözleşmesi konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine, Eskişehir ve Bilecik'te eylem yaptı. Sabah mesaisine gelen işçiler, servis araçlarından inerek fabrikalarına, 'Patronların kölesi olmayacağız'sloganları atarak yürüdü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
DİSK'e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası ve Metal Sanayicileri İşverenleri Sendikası (MESS) arasında 12 Ekim 2021 günü başlayan ve 130 bin işçiyi ilgilendiren Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri grev kararıyla sonuçlanmıştı. Eskişehir ve Bilecik'te, DİSK'e bağlı Birleşik Metal Sendikası üyesi işçiler, MESS'in teklifine karşı eylem yaptı.
MESAİDEN ÖNCE EYLEM YAPTILAR
DİSK'e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası, MESS ile yürüttüğü grup toplu iş sözleşmesi müzakerelerinde, anlaşma sağlanamamış ve grev kararı almıştı. Sendikanın büyük İzmit mitinginin ardından MESS yeniden görüşme talebinde bulunmuş, taraflar Çarşamba günü yeniden masaya oturmuştu. MESS, ilk altı ay için yüzde 8.81 enflasyona karşılık verdiği zam oranını yüzde 21 olarak güncellemiş, teklifi yeterli bulmayan sendika masadan kalkmıştı. MESS’in yaptığı çağrı üzerine, tarafların bu akşam tekrar masaya oturması beklenirken Bilecik ve Eskişehir'de DİSK'e bağlı Birleşik Metal İş Sendikasına bağlı işçiler, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'nın teklifine karşı yürüyüş düzenledi. Bilecik'te Demisaş ile Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Renta kurutucu fabrikası işçileri sabah saatlerinde servislerle fabrikalarına geldi. Servislerden inen işçiler, 'MESS dayatmalarına hayır', 'Patronların kölesi olmayacağız’,‘Metal işçileri direniyor' yazılı pankartlar açarak ve 'Açlıktan ölmeyiz bu yoldan dönmeyiz', 'Bu daha başlangıç, mücadeleye devam', 'Yaşasın örgütlü mücadelemiz', 'Direne direne, direnişten zafere', 'İş, ekmek yoksa barış da yok', 'Patronların kölesi olmayacağız', 'İşçiler açken patronlara huzur yok' şeklinde sloganlar atarak fabrikalarındaki mesailerine başladılar.MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir