Paylaşmanın Mutluluğu ERİAD İle Yaşandı

Videoyu Aç Paylaşmanın Mutluluğu ERİAD İle Yaşandı
A
a

Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ve Bulgar Türk İş Adamları Derneği, Ramazan’ın paylaşma ve dayanışma kültürünü Bulgaristan’da yaşattı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Nisan 2019’da imzalanan iş birliği protokolü ile Eskişehir – Balkan etkileşiminde yeni bir süreç başlatan iki dernek, sürdüğü çalışmalara paylaşmanın güzelliğini de kattı. Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği üyelerinin katkısı ile Asenovgrad Belediyesi Doini Voden Köyü’nde iftar gerçekleştirildi.
ERİAD Başkanı İbrahim Durgut yaptığı açıklamada Doini Voden Köyü’nde Türkiye Cumhuriyeti Plovdiv Başkonsolos Yardımcısı Halil Tara ve Plovdiv İlçe Müftüsü Taner Veli’nin katılımıyla iftar gerçekleştirildiğini belirterek “BULTİŞ aracılığıyla, Bulgaristan’da soydaşlarımızın iftar sofrasına konuk olduk. Köy Camisi’nde verdiğimiz iftarın yanı sıra yaşlı ve hasta olan soydaşlarımıza da iftarlıkları ulaştırıldı. Başkonsolos Yardımcımıza, İlçe Müftümüze ve Bulgar Türk İş Adamları Derneği Başkanı Donka Angelova’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Balkanlar’da yaşayan tüm soydaşlarımızın da Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi