Pazarlar’Da Buzlu Yollar Tuzlanıyor

Videoyu Aç Pazarlar’Da Buzlu Yollar Tuzlanıyor
A
a

Pazarlar İlçesinde Buzlanmaya Karşı Yollarda Tuzlama Çalışması Başlatıldığı Belirtildi. Kar Yağışı Sonrasında Hava Soğukluğunun Eksi 10 Derecenin Üzerine Çıkması İle Cadde, Sokaklarda Ve Yollarda Buzlanmanın Yaşanması Üzerine Belediye Ekipleri Harekete Geçti

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde buzlanmaya karşı yollarda tuzlama çalışması başlatıldığı belirtildi.
Kar yağışı sonrasında hava soğukluğunun eksi 10 derecenin üzerine çıkması ile cadde, sokaklarda ve yollarda buzlanmanın yaşanması üzerine belediye ekipleri harekete geçti.
Belediye tarafından görevlendirilen ekip tüm mahallelerde tuzlama çalışması başlattı.
Sürücülerin ve yayaların zorluk yaşamaması için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Pazarlar Belediyesi yetkilileri, “Araç ve yaya trafiğinde yaşanacak olumsuzlukları önlemek için kar yağışı sonrasında oluşan buzlanma ve don olaylarına karşı Fen işleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçedeki ana arter ve sokaklarda tuzlama çalışması yapıyor. Oluşturulan ekip, ilçenin çeşitli yerlerine yaklaşık 2 ton kumlu tuzu buzlu yollara döktü. İlçe merkezinde başlayan tuzlama çalışmaları mahalle aralarında da devam etmektedir. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz nöbetleşe görevlendirip çalışmalarımız 7-24 saat devam etmektedir ” diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi