Portakal Bu Sene El Yakıyor

Videoyu Aç Portakal Bu Sene El Yakıyor
A
a

Portakal Satıcısı Cihan Çalık

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik’te havaların soğumasıyla birlikte kış meyveleri tezgâhlarda yerini almaya başlarken, portakal fiyatı önceki yıla göre adeta el yakıyor.
Bilecik Merkez Hürriyet Mahallesi’nde kurulan Kapalı Pazar’da yaz meyveleri tezgâhlardaki yerlerini kış meyvelerine bırakırken, kış meyvelerinin vazgeçilmezi portakal tezgâhtaki yerini aldı. Bu yıl portakal tezgâhlara 3,5 TL’den tezgâhlarda yerini alırken, vatandaşlar kış meyvelerinin pahalılığından dert yandı.
"Fiyatı düşmeye başlar"
Bu yıl fiyatların geçen yıla göre pahalı olduğunu anlatan portakal satıcısı Cihan Çalık, “Portakal, mandalina gibi kış meyveleri tezgâhlarda yerini aldı. Bu yıl portakal 3,5 TL’den satılıyor. Geçen yıl bu fiyatlar 2 ile 2,5 TL arasında değişiyordu. Bu yıl mandalina ve portakal biraz pahalı geliyor. Müşterilerde ister istemez 3’er kilo yerine 1’er kilo alıyorlar. Şuan için işlerimiz biraz iyi, portakala her sene olduğu gibi bu yılda ilgi iyi. Çünkü içindeki vitaminler ile şifa deposu olarak adlandırılan, portakal kışın vazgeçilmez meyvelerindendir" dedi.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi