Prof. Dr.Bülent Görenek, ABD'de mesleki deneyimlerini anlattı

Videoyu Aç Prof. Dr.Bülent Görenek, ABD'de mesleki deneyimlerini anlattı
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, ABD'nin San Francisco kentinde kalp çarpıntısı tedavisindeki son yöntemlerin konuşulduğu toplantıda, bilgi ve deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaştı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Prof. Dr. Görenek, yaptığı açıklamada, Amerikan Kalp Ritmi Derneğince (HRS) düzenlenen uluslararası kongrede, kalp çarpıntısı konusundaki güncel tedavilerin ele alındığı toplantıya davetli olarak katıldığını söyledi.

Başkanlığını yaptığı bilimsel oturumda, ablasyon tedavisinin de konuşulduğunu aktaran Görenek, şu ifadeleri kullandı:

"Ablasyon, kalp çarpıntıların tamamen ortadan kaldırılmasında çok önemlidir. Çarpıntıya neden olan yollar ya da bölgeler bu işlem ile dondurulmakta ya da radyo dalgaları kullanılarak yakılmaktadır. Başarılı geçen işlemlerden sonra hastalar çarpıntı sorunundan kurtulmaktadır ve ilaç kullanmaları gerekmemektedir. ​​​​​​​Ablasyon işlemi genelde zor olmasa da bazen hekimin saatlerini almakta, bazı durumlarda işlemi belli bir süre sonra tekrar yapmak gerekebilmektedir."

Görenek, zorlu ablasyon vakalarını konunun duayenleri ve çoğu ABD'den gelen kalp ritmi uzmanları ile tartışma imkanı bulduğunu sözlerine ekledi.

Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir