Proje başarısı

Videoyu Aç Proje başarısı
A
a

Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi öğretmen ve idarecileri ‘Es-Te(a)m ile Geleneksel Eğitim Ters Yüz’ adlı projelerinin hedeflerine ulaşmak amacıyla İspanya’nın Malaga kentinde ‘STEAM with FLIPPED CLASSROOM APPLICATIONS’ adlı kursa katıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nden farklı branşlarda 8 öğretmen ve 1 idarecinin katılım gösterdiği kurs sırasında katılımcılar Stem Eğitimi, Ters Yüz Sınıf Uygulamaları ve okulda etkili girişimcilik hususlarında bilgi, beceri ve yeterliliklerini artıracak çalışmalar gerçekleştirdi.
TEORİDEN PRATİĞE
Erasmus + Okul Eğitimi Personel Hareketliği (KA101) kapsamında yürüttükleri ‘Es-Te(a)m ile Geleneksel Eğitim Ters Yüz’ adlı proje hazırladıklarını belirten Okul Müdürü Etem Bilgin Başeğmez, “Projemiz, öğretmenlerimizin eğitim - öğretim çalışmalarında yapılandırmacı yöntemleri teknolojik altyapı ve dijital içerikle birlikte kullanarak merak, ilgi, motivasyon ve başarısı yüksek öğrenciler yetiştirilmesi, hem kendileri hem de öğrencilerinin girişimcilik yönlerinin açığa çıkarılması ve özellikle de matematik ve fen bilimleri alanlarında teoriden pratiğe gidecek şekilde öğrencilerinde üretkenliği ve yaratıcılığı artıracak temel yeterlilikler edinmelerini sağlayarak bunu yaygınlaştırmaktır” dedi.

DİNAMİK ÖĞRENME

“Projemiz bu yönüyle Milli Eğitim Bakanlığı’mızın ‘2023 Eğitim Vizyonu’ belgesinin de öncelikleri arasında yer almaktadır” diyen Başeğmez, “Proje boyunca öğretmenlerimizin edindiği bilgi ve beceriler, kurumda yapılacak etkinlikler yoluyla tüm okula yaygınlaştırılarak öğretim ortamının dinamik hale getirilmesi hedeflenmiştir. Ayrıca projemiz katılımcı öğretmenlerimizin dil yeterliliklerinin gelişmesine, farklı bir ülkenin eğitim ve kültür yapısının anlaşılmasına, farklı kültürlere karşı daha hoşgörülü bir tutum geliştirilmesine, okulumuzun uluslararasılaşması yönüyle de görünürlüğünün artırılmasına da katkı da bulunmuştur” ifadelerini kullandı. MEHMET SABIR
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi