Psikoloğa Gideceğiz

Videoyu Aç Psikoloğa Gideceğiz
A
a

Eskişehir'de 17 günlük kapanma sürecinde pazar alışverişi için ilk kez dün sokağa çıkan vatandaşlara evde günlerinin nasıl geçtiğini sorduk, yanıtlar birbirinden çok farklı gelmedi...

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
17 günlük tam kapanma sürecinde hafta sonu semt pazarlarının bir günlüğüne açılmasına izin verildi. Bir haftadır evde kalmak zorunda kalan vatandaşlar da pazar alışverişlerini yapmak için sokağa çıktı. Evde bir günlerini nasıl geçirdiklerini ve tam kapanma sürecinde neler yaptıklarını sorduğumuz Eskişehirliler, çok sıkıldıklarını ifade etti.
Mehmet Dunca: “Tam kapanma sebebiyle bizde mesleğimizle uğraşamıyoruz yasak kapsamındayız. O nedenle genelde öğlene kadar evde durup, öğleden sonra da bir kere ihtiyaçlar için markete gidiyoruz. Ondan sonra da hep evdeyiz. Hep evde durmayı beceremez kimse. Sonuçta hepimiz psikologlara gitmek zorunda kalacağız sanırım. Resmi rakamlara bakınca vakalar düşmüş. İyi oldu herhalde kapanma.”
Emin Çanak: “Tam kapanma olarak gözükmüyor pek. Herkes dışarda. Biz de pazara çıktık. Ben evden çıkmıyorum hiç. Pazarlar keşke 2 gün olsa. Haftada bir gün yeterli değil. Benim tavuklarım var. Onlarla ilgileniyorum. Bahçem var. Bahçemi ekiyorum. Onlarla vakit geçiyorum. Devamlı evdeyiz ama sıkılıyoruz. Tam kapanma olsaydı daha iyi olacaktı ama sayılar düştü diyorlar.”
Emine Akkul: “Hiç iyi geçmiyor. Her yerimiz tutuldu. Tam kapanma diyemeyiz buna. Herkes sokaklarda, plajlarda. Zengine var fakire yok hastalık. Evdeyiz hep. Eşim rahatsız. Sıkıldık artık evde. Covid plajda gezene yok, evde olana var. Bu nasıl tam kapanma. Bu ayrımcılık. Zenginler gitsin oralara. Fakirler evde otursun ayağı tutulsun. Çocuklar bahar havasını alamadılar.”
Şahin Ömer Dalbak: “Vala biraz zor geçiyor ama kamu düzenini bozmamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Torunlarla oynuyoruz. Altımızda park var. Arada sırada oraya kaçamak yapıyoruz. Böyle geçiyor. Evde sıkıldık vala. 65 yaş üstünü 10.00- 17.00 arası serbest bıraksınlar. Biraz iyi oldu tam kapanma. Vakalarda düşme varmış. Evde sıkıldık ama emir demiri keser ne yapalım.”
İsmini vermedi: “Evde geçiyor tam kapanma günleri. Evde oturuyoruz. Hiçbir şey yapmıyoruz. Çok sıkılıyoruz. Ev işi yapıyoruz, televizyon izliyoruz. Vakit geçiriyoruz. Başka da bir şey yapmıyoruz. Çocuklarla eğleniyoruz o kadar. Kapanma iyi oldu. Hastalık azaldı en azından. Ama insanlar anlamıyor. Devamlı sıkılıyoruz ama patlamak üzereyiz.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi