PTT ÇALIŞANLARI RİSK ALTINDA

Videoyu Aç PTT ÇALIŞANLARI RİSK ALTINDA
A
a

PTT çalışanlarının virüsten korunmasına ilişkin açıklama yapan KESK HABER SEN İl Temsilcisi Nurcan Güneren, “Gerekli tedbirlerin alınmaması risk grubunda yer alan PTT emekçilerini gerek psikolojik olarak gerekse de moral ve motivasyon açısından olumsuz etkilemektedir” dedi.

KESK HABER SEN İl Temsilcisi Nurcan Güneren, PTT çalışanlarının koronavirüs salgınından korunabilmesi adına örgütlü oldukları illerde eşzamanlı açıklama yaptıklarını söyledi.
ENGELLEYECEK
PTT çalışanlarının risk altında çalıştığını belirten Güneren, “PTT merkezleri çocuk, işsizlik ve sosyal yardımların verildiği dönemlerde çok kalabalık olmaktadır. Bu koşullarda COVİD-19 virüsünü herhangi bir kişinin taşıyor olma ihtimalinden dolayı gerek PTT çalışanlarına ve gerekse de yurttaşlara bulaşma ihtimalini arttırmaktadır. Yurttaşların büyük çoğunluğu ev ekonomisini bu yardımlar üzerinden finanse ettiği için aylık verilen bu yardımların üç aylık bölümünün peşin ödenmesi, PTT merkezlerinde oluşacak insan kalabalığını ortadan kaldıracak ve virüsün bulaşma ve yayılımını engellemede etkili olacaktır” diye konuştu.
İNTERNET ALIŞVERİŞİ ARTTI
AVM’lerin kapanmasıyla internet üzerinden yapılan alışverişin arttığına dikkat çeken Güneren, “COVİD-19 virüsü dolayısıyla olağanüstü haller yaşadığımız bu günlerde internet üzerinden yapılan alışverişlere kısıtlama getirilmesi, acil ve zaruri olmayan posta, kargo gönderilerinin, virüs salgını kontrol altına alınana kadar kabul edilmemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi