Rektör Çomaklı’Yı Akademisyenler Ve Öğrenciler Tekrar Göreve Çağırdı

Videoyu Aç Rektör Çomaklı’Yı Akademisyenler Ve Öğrenciler Tekrar Göreve Çağırdı
A
a

Bir Milyon Öğrencinin Online Olarak Katıldığı Sınavlara İlişkin Düzenlediği Basın Toplantısında Görevinden İstifa Eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'yı Öğretim Üyeleri, Akademisyenler Ve Öğrenciler Tekrar Göreve Çağırdı.

Bir milyon öğrencinin online olarak katıldığı sınavlara ilişkin düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’yı öğretim üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler tekrar göreve çağırdı.
Özellikle son dönemde yaşanan süreçlerin ailesi ve kendisi üzerinde oluşturduğu olumsuz etkilerin, sağlığını tehdit eden bir boyuta ulaştığını belirten Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, istifa kararının hemen ardından Anadolu Üniversitesi Senato üyeleriyle bir araya geldi. Senato toplantısında kararını öğretim elemanları ile de paylaşan Çomaklı’nın ayrılma kararından ötürü duygusal bir atmosfer oluştu. Öğretim üyeleri, Rektör Çomaklı yönetiminde üniversitenin birçok önemli projeyi hayata geçirdiğini, kronikleşen birçok sorunun bu dönemde çözüldüğünü belirterek Çomaklı’yı istifa kararından vazgeçmeye çağırdı. Anadolu Üniversitesi bünyesinde görev yapan birçok akademisyen ise istifa haberinden duydukları üzüntüyü dile getirirken, Çomaklı’nın görevine devam etmesi yönünde destek mesajları paylaştı. Sürekli öğrencilerle bir arada bulunan Çomaklı’ya öğrencileri de sosyal medya hesapları üzerinden çok sayıda mesaj atarak görevi bırakmaması yönünde çağrıda bulundu.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi