Rektör Erdal: “Şehrimiz ve ülkemiz adına gurur verici”

Videoyu Aç Rektör Erdal: “Şehrimiz ve ülkemiz adına gurur verici”
A
a

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal da TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit’in davetleriyle Türk mühendisleri tarafından geliştirilen milli helikopter motoru TEI-TS1400’ü yerinde inceleyerek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın katılımlarıyla TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI) tarafından üretilen ilk milli helikopter motoru TEI-TS1400'ün teslim töreni ve tasarım merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Bu kapsamda, Rektör Erdal da TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit’in davetleriyle Türk mühendisleri tarafından geliştirilen milli helikopter motoru TEI-TS1400’ü yerinde inceleyerek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Rektör Erdal, TEI'nin Hafif Genel Maksat Helikopteri Gökbey için Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde Eskişehir’de geliştirdiği, Türkiye'nin ilk milli helikopter motoru TEI-TS1400’ün, ülkemizi motor teknolojilerine alanında yurt dışına bağımlılıktan kurtaracağı gibi ciddi de bir katma değer katacağını belirterek, “TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet F. Akşit ve emeği geçen herkese, şehrimiz ve ülkemize bu gururu yaşattıkları için canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi