SADECE KÜLTÜR MANTARI TÜKETİN

Videoyu Aç SADECE KÜLTÜR MANTARI TÜKETİN
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Yoğun Bakım Bilim Dalı Yan Dal Öğretim Görevlisi Dr. Ayşe Ayyıldız, son zamanlarda mantar zehirlenmelerindeki artışa dikkat çekerken, vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Vatandaşlar tarafından bilinçsizce toplanan mantarlar beraberinde zehirlenmeleri de getiriyor. Kış aylarına girerken, mantar zehirlemelerinde ise artış gözlemlendi. Uzmanlar, vatandaşların bilmedikleri mantarları kesinlikle tüketmemeleri konusunda uyarırken, sonucunda ölümlerin dahi yaşanacağına dikkat çekti.  Konuyla ilgili konuşan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Yoğun Bakım Bilim Dalı Yan Dal Öğretim Görevlisi Dr. Ayşe Ayyıldız, kırsal alanlarda üreyen mantarların toplanıp yenilmesinin zehirlenmelere yol açtığını söyledi.
Her mantarın yenilmemesi gerektiğinin altını çizen Ayyıldız, tedbirli olmak açısından sadece kültür mantarlarının tüketilmesinin uygun olacağını ifade etti. İHA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi