Sağlık çalışanları için kanun teklifi

Videoyu Aç Sağlık çalışanları için kanun teklifi
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, hekimlerin özlük haklarında yapılması planlanan iyileştirici düzenlemelerin tüm sağlık çalışanlarını kapsaması için kanun teklifi verdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 
TBMM’de görüşülen hekimlerin özlük haklarında iyileştirici düzenlemeler içeren yasa teklifinin, tüm sağlık çalışanlarını kapsamaması eleştirileri ile komisyona geri çekilmesi ardından açıklama yapan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda doktorlar ile diş hekimlerinin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemede, sağlık barışını bozacak şekilde ayrım yapılması, 84 milyona 39 branşta hizmet veren sağlık çalışanlarını derinden yaralamıştır. Bu adaletsizliğin ortadan kaldırılması ve meslek barışının zarar görmemesi için hazırladığımız kanun teklifi ile I sayılı ek ödeme oranları cetvelinde Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görev yapan personel arasında ayrımcılığın giderilmesi amaçlanmaktadır. Kanun teklifimiz ile kamuda görev yapan tüm sağlık çalışanlarının maaşlarında ve emekli maaşlarında iyileştirme sağlanmış olacaktır” dedi.
ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİ
“Uygulanan yanlış politikalarla sağlık sistemindeki sorunların derinleşmesi, tüm sağlık emekçilerini kalıcı risk ve iş yükü altında bırakmıştır” diyen Süllü, özellikle sağlıkta şiddet ve Covid-19 küresel salgınının, sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını daha da ağırlaştırdığını belirtti. Süllü, sağlık hizmetlerinin doktorlar ve bütün sağlık emekçileriyle bir bütün olduğunu; tüm sağlık çalışanlarının, insanca yaşam koşullarını sağlayacak ücret almaları gerektiğini söyleyerek “sağlık çalışanlarının özlük haklarında iyileştirmenin yapılması ve yoksulluk sınırının çok altında kalan gelirlerinin iyileştirilmesi zorunlu hale gelmiştir” diye konuştu.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir