SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRETSİZ OLACAK

Videoyu Aç SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRETSİZ OLACAK
A
a

Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılı ilk meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda sağlık çalışanlarının 30 Haziran 2021 tarihine kadar toplu taşımadan ücretsiz yararlanmasına karar verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Büyükşehir Belediyesi Opera binasında gerçekleşen Meclis Figen Kahya başkanlığında toplandı. Kahya, meclis toplantısı öncesinde Sayıştay’ın denetim raporu görüşüne yer verdi. Kahya, raporda 2019 yılına ait incelemede doğru ve güvenilir bilgilere yer verildiğinin belirtildiğini söyledi. Mecliste denetim komisyonuna üye seçimi gerçekleştirildi. Denetim komisyonuna şu isimler seçildi: “CHP’den Aydın Ünlüce, Mustafa Önder, İbrahim Arslan; AK Parti’den Orhan Durmuş, Özlem Yalçın.”
SAĞLIKÇILARA ÜCRETSİZ
Daha önceki dönemde toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanan sağlık çalışanlarının 30 Haziran 2021’e kadar ücretsiz yararlanması görüşüldü. İlgili madde oybirliği ile kabul edildi. Öte yandan Meclis’in bir aylık tatil ayı ise Ağustos olarak kabul edildi. Bir dahaki toplantının Cuma günü yapılmasına karar verildi.
ACİL DURUM PLANI VAR MI?
Gündem dışı söz alan AK Partili Murat Özcan, “Yağış oranlarında düşüş var. Şu kaynaklarımızda azalma var. Önümüzdeki günlerde oluşabilecek bir kuraklığa karşı bir acil durum planı var mıdır? Cuma günü görüşeceğimiz Büyükşehir Belediyemizin kiracısı olan esnafımıza daha geniş kapsamlı destek yapılmasını istiyoruz. Ayrıca Sayıştay raporunda 96 aracın eksik olduğu belirtilmiş belediyeden yapılan açıklamada 96 aracın hurdaya ayrıldığı emniyetteki listeden düşürülmediği söylendi. Ancak emniyete böyle bir liste gitmediği söylendi. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi istiyoruz” diye konuştu. Özcan’ın sözlü önerisi önümüzdeki toplantıda net bilgilerle görüşüleceği bildirildi.
ARAŞTIRMA YAPILIYOR
CHP’li İbrahim Arslan ise “Tartıştığımız Sayıştay raporudur. 179 belediyeye ait ve bağlı şirketlerin raporunu okudum. Ama işin ruhu gereği uygunluk raporu yapar. Bu raporlar üzerinden tartışma yürümez. 96 araçla ilgili 1950’lere ilişkin veriler olduğu ortaya çıktı. Bununla ilgili emniyetle detaylı araştırma yapılıyor” dedi. ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi