London Live Eskişehir 2022 Kurban Bayramı

Sağlıkçılar grev yaptı

Videoyu Aç Sağlıkçılar grev yaptı
A
a

TBMM’ne sunulan hekim ve sağlık çalışanlarının haklarına yönelik yasa teklifine karşı 1 günlük iş bırakma eylemi yapan sağlık çalışanları Köprübaşı’nda bir araya geldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, Türk Diş hekimleri Birliği, 9. Bölge Eskişehir Eczacı Odası, Eskişehir Bilecik Tabip Odası, Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası, HEKİM-SEN, Hekim Birliği Sendikası ve SES üyesi sağlık çalışanları, TBMM’ne sunulan hekim ve sağlık çalışanlarının haklarına yönelik yasa teklifine karşı 1 günlük iş bıraktı. Eskişehir Bilecik Tabip Odası önünde toplanarak, Köprübaşı’ndaki İl Sağlık Müdürlüğü önüne yürüyen sağlıkçılar, burada bir basın açıklaması yaptı. ‘Sağlıkta şiddete hayır’, ‘Emek bizim, söz bizim’ sloganları atan sağlıkçılar, taleplerinin karşılanması için ortak mücadele çağrısında bulundu.
EMEĞİMİZLE ALAY ETTİNİZ
Tüm sağlık çalışanları adına açıklama yapan Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) Başkanı Muharrem Şenel, “Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmışçalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken; sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu. Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz” diye konuştu.
MÜCADELE EDECEĞİZ
Şenel konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bugünkü G(ö)REV eylemimiz son değil. Bu bir itirazdır! Meclis’te yürütülen senaryoyu reddediştir! Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz.” MELTEM KARAKAŞ 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Kurban Bayramı tebriği
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği
Kurban Bayramı tebriği