Sakaryabaşı Başka Bahara!

Videoyu Aç Sakaryabaşı Başka Bahara!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Akçasoy Sakaryabaşı’ndan su getirme projesinin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılı yatırım programına alınmadığını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ES TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Eskişehir’in Nabzı programı Soner Yüksel moderatörlüğünde Ali Baş, Kerem Akyıl, Orhan Durmuş ve Nuray Akçasoy’un katılımıyla gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Akçasoy, yayınlanan Eskişehir’in Nabzı programında önemli açıklamalarda bulundu.
 
PROGRAMA ALINMADI
 DSİ ile ESKİ arasında Sakaryabaşı’ndan kent merkezine içme suyu getirilmesine yönelik protokol yapıldığını hatırlatan CHP’li Nuray Akçasoy, “Yatırım programında maalesef Sakarbaşı kaynaklarında Eskişehir’in içme suyu planlama raporunda bizim o güzel protokolü hazırlama işimiz, iyi niyetlerimiz maalesef sizlerin de kovalamaması sonucu 2022’ye atılmış. Yani bunun buraya gelmesi 6-7 yıl sonra olur. Proje ne yazık ki 2022’ye ertelenmiş” dedi. 60 yıldır Eskişehir’in içme suyu karşılayan Porsuk Barajı’nda su seviyesinin her geçen gün azaldığını söyleyen Nuray Akçasoy, Eskişehirlilerin içme suyunda problem yaşamaması için bu projeye ihtiyaç olduğunu belirterek DSİ’nin projeyi ertelemesine tepki gösterdi.
 
YANLIŞ KARAR
Eskişehirlilerin bu projeye ihtiyacı olduğunu ve ertelenmesinin yanlış olduğunu ifade eden Akçasoy, “Şimdi AK Partili arkadaşlarımız gerçekten biz bunu iyi bir niyetle hazırlayalım, buna ön ayak olalım yardımcı olalım dediler ama burada bundan altı ay önce bir takım mevzular geçerken Orhan beye demiştim. Orhan bey bu proje bekliyor, biraz sumen altı bir durum var. Öyle hissediyoruz arkadaşlarımız takip ediyorlar ama bu ilerlemiyor. Biz bu duyumları almıştık. Bu teklifinde ilerlemediği de belli oldu” dedi.
 
ÇOK BÜYÜK SORUN
İklim krizinin sadece Türkiye’nin değil dünyanın büyük bir problemi olduğunu söyleyen Akçasoy, “Sizde biliyorsunuz ki suyla ilgili çok ciddi problem var. Türkiye’de de dünyada da… Ama ülkemiz kuraklığa doğru hızla ilerleyen bir ülke haline geldi. Bunu daha öncede görüştük. Kuraklık artık kapımızda değil, yanı başımızda. Türkiye haritasına baktığımız zamanda kuraklıkla mücadele edecek bir ülke haline geleceğimiz apaçık. Daha bu yıl susuzlukla yağmurlarında az yağmasıyla hepimiz isyandayız. Kavruldu ürünler. İklim krizi artık çok büyük bir sorun” ifadelerini kullandı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi