Sakaryabaşı imza bekliyor

Videoyu Aç Sakaryabaşı imza bekliyor
A
a

Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Orhan Durmuş, Eskişehir’de içme suyu temini için Sakaryabaşı’ndan su getirilmesi projesinin ertelendiğini yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ES TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Eskişehir’in Nabzı programı Ali Baş, Kerem Akyıl, Orhan Durmuş ve Nuray Akçasoy’un katılımıyla gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Orhan Durmuş, TV’de canlı yayınlanan Eskişehir’in Nabzı programında önemli açıklamalarda bulundu. ESKİ ile DSİ arasında Sakaryabaşı’ndan içme ve kullanma suyu temin etmek için protokol imzalanmıştı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Akçasoy, DSİ’nin projeyi 2021 yatırım programına almadığını ve 2022’ye ertelediğini söylemişti.
 Son Aşamada
AK Partili Orhan Durmuş, Sakaryabaşı projesinde herhangi bir değişiklik olmadığını, 2021 yılı yatırım programında yer aldığını ifade etti. DSİ Bölge Müdürü ile görüştüğünü ve konu hakkında bilgi aldığını söyleyen Durmuş, “DSİ’nin Sakaryabaşı’ndan getireceği su projesinin gelecek yıla kaldığı yönünde Nuray Akçasoy’un bir açıklaması olmuştu. Bunun için bir düzeltme gerekiyor. DSİ Bölge Müdüründen aldığımız bilgiye göre projenin ihale edilmesinde son aşamasına gelindiğini sadece birkaç imza eksiğinin olduğunu söyledi. En geç 2, 3 ay içerisinde ihaleye çıkarılacağını söyledi. Zaten bu yatırımında 2021 yılı yatırım
programı içerisinde yer aldığını dolayısıyla böyle bir ötelenme olmadığını söyledi. Böyle bir haberin nereden kaynaklandığını bilmediğini söyledi. Projenin ihalesi yapılacak” dedi.
Protokol İmzalanmıştı
2020 yılının Eylül ayında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ile Devlet Su İşler arasında Eskişehir’in içme ve suyunun Sakaryabaşı’ndan getirilmesi, şehir şebekesine verilmesi ile ilgili protokol imzalanmıştı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi