SALGINA KARŞI ALTERNATİF YOL

Videoyu Aç SALGINA KARŞI ALTERNATİF YOL
A
a

Kış aylarına sayılı günler kala Eskişehir halkı da salgına karşı kendi önlemlerini almaya çalışıyor. Bağışlık sistemini güçlendirmek için alternatif yollara başvuran vatandaşlar, aktarcıların yolunu tutuyor.

 

Aktar esnafı Metin Ağılönü, pandemi sürecinde en çok satılan ürünlerin kekik, kekik suyu, kekik yağı, udi hindi, udi hindinin yağı, saf salep, ıhlamur ve kış çayları olduğunu söyledi.

İŞLER YAVAŞLADI

Daha çok bağışıklık sistemini güçlendirici ürünler sattıklarını ifade eden Ağılönü,“Vatandaşlar daha çok bu ürünlere talep ediyor ve kullanıyor. Bu tarz ürünlerde satışlarımız oldu. Gün geçtikçe bazı ürünlerde ise satışlar yavaşlamaya başladı. İnsanlar nereden çareyi bulursa talepler ona göre yöneliyor. Arz talep meselesi diyebiliriz. Geçen seneye oranla işlerimiz yavaş diyebiliriz. Etkilendi. Sağlık açısından insanlar alternatif tıp olarak belirli ürünlere yoğunlaştığı için bizde o ürünler üzerine yoğunlaşarak satışlar yapıyoruz” dedi.

FİYATLAR ARTTI

Fiyatların da arttığına dikkat çeken Ağılönü, “Ürünlerin durumuna göre değişiyor. Yüzde 30, yüzde 40 gibi bir artış oldu genel anlamda. Bazen yüzde 100’e çıkan ürünlerimiz oldu. Bunun nedeni birincisi arz talep meselesi. Bulunamayan bazı ürünler var. Yaş zencefil de yeşil çay da çok oynama oldu. Neden? Bu ürünler dışarından geldiği için. Bir zamanlar 50 liraya sattığımız udi hindi şimdi 350 liraya kadar çıktı. Fırsatçılık yapanlar da var, elinde olmayan da var. Bu nedenle artış yapan da var” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi