SANAT ODAKLI ÇALIŞIYORUZ

Videoyu Aç SANAT ODAKLI ÇALIŞIYORUZ
A
a

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, üniversite olarak özellikle sanata ve sanatçıya karşı büyük bir hassasiyetlerinin bulunduğunu söyledi.

Çomaklı, AÜ Devlet Konservatuvarınca düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında Şener Şen Kültür Salonun hizmete açıldığını anımsatarak, üniversite olarak özellikle sanata ve sanatçıya karşı büyük bir hassasiyetlerinin bulunduğunu kaydetti. 
ÖZEL BİR ÇALIŞMA
Kültür salonuna Türk toplumunun gönlünde yer kurmuş, hafızalarda yer edinmiş bir isme vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Çomaklı, şöyle konuştu: “Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında Şener Şen ustamızı oyun için davet etmiştik. Oyun için davet ederken aynı zamanda 5-6 ay boyunca yapmış olduğumuz özel bir mekanımız vardı. 200 kişilik kapasiteye sahip salonda öğrencilerimizin bilgisayarlarla çalışabilme ortamı ve imkanı var. Bu nedenle özel bir çalışma yapmıştık.”
KENDİMİZ DİZAYN ETTİK
Çomaklı, kültür salonunu ölümsüz bir isimle, hafızalarında yer edinmiş bir isimle özellikle taçlandırmak istediklerini belirterek, şunları söyledi: “Kültür salonunun bir özelliği, tamamen üniversite imkanları ile yapılmış olması. Tamamen kendimiz dizayn ettik, ihtiyaçlar doğrultusunda. Öğrencilerimizin kulüpleri aracılığı ile oluşturacağı etkinliklerde de kullanabilmeleri için güzel bir mekan ortaya çıktı.”
DOLU DOLU FESTİVAL
Uluslararası Tiyatro Festivali biletlerinin kimi zaman 16-17 saniyede tükendiğini anlatan Çomaklı: “Biz üniversite olarak festival boyunca sahnelen 10 oyunu da ücretsiz olarak herkese açtık. Katılım çok yüksek oldu. 10 binlerce kişinin sisteme giriş yaptığı, 600 binden fazla sistemde bulunma rakamları çıktı. Bizim için önemli bir sayı. Dolu, dolu bir tiyatro festivali geçirdik.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi