Sarayören Camii’Nden Örnek Cuma Namazı Uygulaması

Videoyu Aç Sarayören Camii’Nden Örnek Cuma Namazı Uygulaması
A
a

Uzun Bir Aradan Sonra Camiler İlk Cuma Namazına Hazırlanırken, Eskişehir’İn Seyitgazi İlçesindeki Sarayören Camii’Nde Namaz Safları Sosyal Mesafeye Uygun Olarak Tutulacak.

Uzun bir aradan sonra camiler ilk Cuma namazına hazırlanırken, Eskişehir’in Seyitgazi ilçesindeki Sarayören Camii’nde namaz saflarının sosyal mesafeye uygun olarak tutulabilmesi için örnek bir uygulama yapıldı.
Dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de ibadethaneler dahil olmak üzere vatandaşların kalabalık oluşturduğu birçok mekan kullanıma kapatılmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise uzun bir aradan sonra ilk Cuma namazı’nın 29 Mayıs’ta kılınmaya başlanacağını müjdeledi. Eskişehir’in Seyitgazi ilçesindeki Sarayören Camii ise konuyla ilgili örnek bir uygulamaya imza attı. Cuma namazına hazırlanan caminin avlusuna sosyal mesafeyi gösteren işaretler çizildi. Vatandaşların Cuma namazını kılmak için bu işaretlere uyması gerekecek.
Öte yandan Cuma namazıyla birlikte camiler kapılarını açtıktan sonra cemaatle birlikte öğle, ikindi ve Cuma namazları kılınmaya devam edecek. Diğer vakitlerde ise münferit olarak namaz kılmak isteyenler için camiler açık olacak. Abdesthane, şadırvan ve tuvaletler kapalı olmaya devam edecek. Cemaatle ve bireysel namaz kılmak isteyen tüm vatandaşların tıbbi ya da bez maske takması zorunlu olacak.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi