ŞARTLI YOLCULUK DÖNEMİ BAŞLADI

A
a

Toplum sağlığının korunması amacıyla bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda şehirler arası otobüs yolculukları izne bağlandı. Yolculuk yapmak zorunda olan ve belirlenen şartları sağlayan vatandaşlar Seyahat İzin Kurulu'ndan alacağı izin ile yolculuk edebiliyor.

Pandemi tedbirleri çerçevesinde bütün vatandaşların bulunduğu şehirlerde kalması ve salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla otobüsler ile şehirler arası yolculuk yapmak 28 Mart 2020 itibariyle izne tabii tutuldu.
İZİN ALINACAK
Otogar içerisinde kurulan ve Vali Yardımcısı Erdinç Yılmaz önderliğinde içerisinde çeşitli kurumlardan yetkililerin oluşturduğu Seyahat İzin Kurulu, gerekli şartları sağlayan vatandaşlara seyahat izinlerini vermeye başladı. Doktor kararıyla sevki uygun görülenler, 1. derece yakını vefat eden veya ağır hasta olanlar, son 15 gün içerisinde geldiği yerde kalacak yeri olmayan vatandaşlar seyahat izni alarak yolculuk gerçekleştirebiliyor.
TERMAL KAMERA
Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında Otogarda gerekli önlemleri aldıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, girişlerde personeller de dahil olmak üzere herkesin termal kameralar ile kontrol edildiğini belirtti. Otogar içinde sosyal mesafe konusunda anonsların yapıldığına dikkat çeken yetkililer, seyahat etmek zorunda olan ve şartları sağlayan vatandaşların Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gelerek Seyahat İzin Kurulu ile iletişime geçebileceğini kaydetti. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi