Seçim varmış gibi çalışıyoruz

Videoyu Aç Seçim varmış gibi çalışıyoruz
A
a

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, ES TV’de canlı yayınlanan Açıkça programının konuğu oldu. Gazeteciler ESGROUP Genel Yayın Yönetmeni Ali Baş ve Muhabirimiz Meltem Karakaş Kaya’nın sorularını yanıtlayan Çalışkan, ülke ve yerel gündemi değerlendirdi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Erken seçim gibi bir taleplerinin olmadığını ifade eden AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, “2019’da seçimden sonra da biz hiç sahadan eksik olmadık. Biz seçim varmış gibi sahada çalışıyoruz” dedi. 
RUTİNİ BOZMADIK
Cumhurbaşkanımızın ve Devlet Bahçeli’nin söylediği gibi seçimin 2023’te olduğunu ve erken seçime ilişkin taleplerinin olmadığını vurgulayan İl Başkan Çalışkan, “Biz seçimin bittiği gün tekrar seçim için çalışmaya başlarız. 2019’da seçimden sonra da biz hiç sahadan eksik olmadık. Baktığınızda bizim her sosyal medyamızda mutlaka bir cuma paylaşım vardır. Benim ve ilçe başkanlarının yine hafta içinde esnaf ziyareti, yeni üyelerimize ilişkin organizasyonlarımız vardır. Biz bunların hiçbirinden seçim biter bitmez düşmedik. Bunları yapmaya devam ettik, bu devamlılık içerisinde bugün de aynı rutin içerisinde çalışıyoruz. Rutini hiç bozmadık. Tempo artar mı? Evet artar. Çünkü bir buçuk yıldediğiniz zaman çabuk geliverir. Bu bir buçuk yıl içerisinde de seçime bugünden hazırlanmak adına sizin de kendi projelerinizi yapmanız, programları yapmanız lazım. Ben seçim işleri başkanlığına talimat verdim. Seçim işleri başkanının tüm ilçelerde eğitim veriyor. Mahalle başkanları nasıl olur ve sandık yönetim kurulu nasıl olur, müşahit nasıl olmuş, müşahidin görevleri nelerdir; diye tek tek anlatıyorlar. Bizim her ay mutlaka birim başkanları toplantılarımız olur mutlaka ilçelerimizden sorumlu yürütme Kurulu üyesi arkadaşlarımız ve ilçelerine gider içlerinin durumlarına bakar. Sosyal medyadan görürsünüz ben neredeyse ilçelerin tamamını bir bir gezdim. Bir kere daha geziyorum, bunu bugün de yapıyordum. Bundan 1 yıl önce baktığımızda o zaman da yapıyorduk. 1 yıl önce de seçim varmış gibi çalışıyordum; çünkü biz seçimden çıktığımız zaman diğer seçim 5 yıl hemen geliveriyor.AK Parti teşkilatlarının tamamı bizim teşkilatçılıktan kaynaklanan özel değilse bile her zaman seçim varmış gibi çalışır, hep sahadayız. Bana soruyorlar hangi partiden geldiniz diye. Ben de onlara soruyorum başka gelen var mı? Bir sorun AK Parti mi diyorlar. Biz geziyoruz” ifadelerini kullandı.
İLETİŞİM HALİNDEYİZ
Salgından önce siyasi partilerin Eskişehir’deki il başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantı hatırlatılan Çalışkan, “Covid girdi işin tevafuk o arkadaşları topladığımız gün sanki siyasete bomba koymuş gibi ben covid oldum. Hamd olsun ki hiçbir arkadaşıma bulaştırmamışsız. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Çünkü tüm arkadaşlarımızla güzel diyaloğumuz var ama devamında şunu da söylemek lazım her bayram ararım ayırt etmeksizin, bazen görüntülü bayramlaşıyorum, bazen telefonla sağ olsun büyük nezaket gösteriyorlar. Siyasi yarış başka bir şey nezaket başka bir şey, ben tüm il başkanlarımızdan ciddi nezaket görüyorum” diye konuştu.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi