Seçmeli Derslerde Dayatma Yapılıyor

Videoyu Aç  Seçmeli Derslerde Dayatma Yapılıyor
A
a

Seçmeli dersler ile ilgili yapılan dayatmalara geçit vermeyeceklerini söyleyen Eğitim İş Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, söz konusu derslerin içerikleriyle ilgili hukuki yollara başvuracaklarını ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Eğitim İş üyeleri, eğitimin dinselleştirildiğini öne sürdü. “Sendikamızın ulaştığı MEB'in iç yazışmaları ise öğrencilere pozitif bilimlerle-sanatla-sporla-yabancı dillerle ilgili dersleri seçtirmeyip dini içerikli derslerin dayatılacağını ortaya koymuştur” diyen Hüseyin Yurtman, “İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen talimatta Kuran'ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin seçilmesi için ilçe müdürlerine büyük rol düştüğünün altı çizilmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin de bu talimatı görev kabul edip, okul müdürlerine seçmeli derslerde nasıl dayatma yapacaklarına dair sunum hazırlamış olduğu da sendikamızın eline geçen belgelerden anlaşılmaktadır. Yani daha önceki senelerden de bildiğimiz, kamuoyuna ifşa ederek ve yargıya taşıyarak mücadele ettiğimiz bu yönetmeliğe aykırı uygulama için belli ki bu yıl daha çok uğraşılmaktadır. Talimatnamelerde bu 3 ders öğrencilere zorla dayatıldıktan sonra ilgili STK'ların da sürece katılmasının sağlanması gerektiğine dair not düşülmesi de, dernek/vakıf maskesi takmış tarikatların eğitime yine arka bahçeden sokulmaya çalışıldığının göstergesidir. Belli ki dayatılan 3 dersten başka dersleri almayı talep edecek çocuklarımıza yine ‘Bu dersi verecek öğretmen yok’ yalanı, tozlu raflardan çıkarılıp hazırda bekletilmektedir. Bilinsin ki biz bu filmi daha önce izledik ve mücadelemizle vizyondan kaldırdık! Tekrar sahnelenmesine izin vermeyeceğiz! Normalde okulların önünden bile geçmesine izin verilmemesi gereken, sicilleri ağza alınmayacak suçlarla kabarmış, cumhuriyet alerjisi, söylemlerinden taşan yobaz topluluklar, STK adı altında okullara enjekte edilmektedir. Bu dayatmalar, okullardaki norm dengesini alt üst ederek eğitim emekçilerini de mağdur etmektedir” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon
Bedri lalahan 15 Ocak 2021 14:43

ondan sonra babasını, anasını, eşini kesen canileri kullanarak adliye kapılarında boy gösterirsiniz. Memnuniyetsizler kavminin ibret almaz savunucuları. Gençler peygamberin hayatını öğrenirse ne olur ?

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi