Şehir Hastanesi hizmete hazır

Videoyu Aç Şehir Hastanesi hizmete hazır
A
a

Hasta kabulüne 30 Ekim’de başlayacak olan bin 81 yataklı Eskişehir Şehir Hastanesi’nde taşınmazdan önceki son hazırlıklar tamamlandı.

Hastanede çalışacak personelin katılımıyla gerçekleştirilen simülasyon çalışması kapsamında hasta kayıt ve kan alma kayıt modüllerinde sistemin çalışıp çalışmadığı kontrol edildi.

EŞ ZAMANLI GİRİŞ
Yapılan kayıtların hekim sistemine düşmesi, poliklinik kapılarında bulunan ekranlara yansıması ve kan alma sıralamasının sistemde görüntülenmesi tek tek simülasyonla gösterildi. Senaryo gereği ‘Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ unvanlı Eskişehir Şehir Hastanesi çalışanları hasta ve hasta yakını olarak hastanenin her bölümüne eş zamanlı olarak giriş yaptı. Hasta karşılama, hasta kayıttan poliklinik bekleme ve muayene süreçleri, tetkik sonuç, laboratuvarlar, acil servis, ameliyathane ve tüm hastane birimlerinde süreçler canlandırıldı. Simülasyon sürecinde hastaneyi ve personeli zorlayacak tüm olumsuzlar senaryoda yer aldı.

FARKLI VAKALAR
Uygulamaya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanlığından Dr. Muhammet Bayram, Başhekim Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, çok sayıda sağlık yöneticisi ve sağlık çalışanı katıldı. Simülasyon hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Bilge, “Acil Servis’te bir trafik kazası, bir düşme ve bir kalp krizi vakasının ambulans ile simülasyona katıldı ve acil sonrası tüm süreçler işlendi. Aynı anda giriş yapan vakaların süreçlerini izledik değerlendirdik. Sonuç olarak tüm simülasyon başarı ile tamamlandı. 30 Ekim’de hasta kabulüne başlayacak olan Eskişehir Şehir Hastanemizin işletmesinde bir sorun yaşamamak için böyle bir simülasyonu planlayarak uyguladık” dedi. Bilge ayrıca; “Şehir Hastaneleri Sağlık Bakanlığına bağlı kamu hastaneleridir, devlet hastaneleri ile aynı statüdedir. Devlet hastanelerinde ve Eğitim Araştırma Hastanelerinde uygulanan muayene katkı payları dışında başka bir ücret alınmayacaktır” diye ekledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi