Şehir Tiyatroları’nda yeni oyun hazırlığı

Videoyu Aç Şehir Tiyatroları’nda yeni oyun hazırlığı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, İsviçreli ünlü oyun yazarı FriedrichDürrenmatt’ın“5. Frank” adlı oyununun provalarına başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Uzun ve sıkıntılı bir aradan sonra 2021-2022tiyatro sezonuna başlayan Şehir Tiyatrolarının,“5. Frank” adlı yeni oyununun yönetmenliğini, devlet tiyatrosu sanatçısı ve rejisörYunus Emre Bozdoğan üstleniyor.Tahsin Saraç’ın Türkçeleştirdiği oyunun dekor tasarımını Cenk Oral, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Mustafa Kala ve hareket düzenini Senem Oluz gerçekleştiriyor. Oyunun müzikleri ise ünlü besteci Turgay Erdener’e ait.
Provaları başlayan oyun, para ve güç tutkusunun, en temel insani duyguları nasıl yok ettiğini, trajikomik bir üslupla anlatan mizah düzeyi yüksek, etkili bir anlatıma sahip. Canlı müzik eşliğinde sahnelenecek olan müzikli oyun,sıra dışı anlatımı ile tiyatro severlerin oldukça ilgisini çekecek.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde kalabalık bir sanatçı kadrosu tarafından sahnelenecekolan “5. Frank” adlı oyunAralık ayı başlarında ilk gösterimi gerçekleştirecek ve sezon boyunca Şehir Tiyatroları sahnelerinde izleyici ile buluşmayı sürdürecek.
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi