Şehrin üzerine ölü toprağı mı serpildi!

Videoyu Aç Şehrin üzerine ölü toprağı mı serpildi!
A
a

Anadolu’da futbol devrimini gerçekleştirmiş, birçok kulübe rol model olmuş bir zamanların görkemli takımı Eskişehirspor, transfer cezası, puan silme ve küme düşme tehlikeleri ile karşı karşıya. Koca mazi her geçen gün göz göre eriyor. Ne var ki şehirde yaprak dahi kımıldamıyor. 

Büyük cezalar yolda
1.Ligde yaşam mücadelesi veren Eskişehirspor’u bekleyen daha kritik dosyalar ve kulübü yok edecek tarzda cezalar yolda. Hangisinden başlasak bilmiyoruz ama FIFA’lık dosyalardan Pinto, Boffin, Toko ve Funes Mori birçok dosyadan birkaç tanesi. Pinto’ya 500 bin Euro ödenmez ise futbolcu istediği an Eskişehirspor’u küme düşürecek. Daha önce Pinto’dan transfer yasağı ve -6 puan cezası almıştı.
 
Transfer yasağı kapıda
Mori dosyası ise önümüzdeki engellerden yalnızca birisi. Oyuncuya 170 bin Euro ödememiz gerekiyor. Kesinleşmiş transfer yasağı ile karşı karşıyayız. Hafta içi eğer oyuncu ile protokol yapılmazsa 1 dönem transfer yasağı alacağız. Ayrıca FIFA’daki dava için kulübün 17 bin Euro ödemesi gerekiyor. Kulüp, U-19 takımına Şilili bir futbolcuyu kazandırmak istedi ancak transfer yasağı engeli nedeniyle bu oyuncuya lisans çıkmadı.
 
-12 puan ensemizde duruyor
Adeta toprağın altına döşenmiş mayın gibi tehlike arz eden dosyaların yanı sıra Boffin ve Toko’ya da ödeme yapmak zorundayız. Boffin indirime ve taksit yapmaya yanaşmıyor. İki oyuncuya olan borçları nedeniyle -12 puan silme cezası ile karşı karşıya kalan Eskişehirspor ise adeta sahipsiz kalmış durumda. Kulübe sahip çıkan yok ve gün geçtikte durum kötüye gidiyor. Uyan artık Eskişehir, Anadolu yıldızı tarih oluyor!
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi