Senfoni yine gururlandırdı

Videoyu Aç Senfoni yine gururlandırdı
A
a

İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’nda 4 yıldır kontrbas eğitimi alan Ali Olcay Aracı, YKS-2020 sınavında Türkiye 192’ncisi oldu. Başarılı öğrenciyi tebrik eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç, “Çocuklarımızı sanat ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Orkestrada 4 yıldır kontrbas eğitimi alan Ali Olcay Aracı, YKS-2020 sınavında Türkiye 192’ncisi olmayı başardı. Aldığı başarılı sonucun ardından Tepebaşı Belediye BaşkanıAhmet Ataç’ı ziyaret eden Aracı ve ailesi, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

FAYDA SAĞLADI

Ziyarette müzik çalışmaları ve yapacağı üniversite tercihleri hakkında Başkan Ataç’a bilgiler veren Ali Olcay Aracı, “Bu 4 yıl süresince orkestrada olmamın sosyal hayatımla birlikte okul hayatıma ve derslerime çok büyük katkıları oldu. Sanatsal olarak da kendimi geliştirmiş oldum ve üniversite sınavında elde ettiğim başarıma da fayda sağladı” dedi.

UFUK AÇIYOR

Anne Sultan Aracı ve Baba Ahmet Aracı ise “Çocuk Senfoni Orkestrası ile 4 yıl boyunca büyük gururlar yaşadık. Yurtdışında ya da ülkenin çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen konserler bile onlar için çok faydalı oldu. Bu tecrübenin çocuğumuzun başarısında ve karakterinin oluşmasında büyük katkıları olduğunu düşünüyoruz” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ

Çocukların müzik ya da sanatın herhangi bir dalı ile uğraşmasının, gelişimlerine çok önemli katkıları olduğunu belirten Başkan Ataç, “Bu, onlara büyük katkılar sağlıyor. Senfoni orkestramıza katılan çocuklarımıza baktığımızda, derslerinin de çok parlak olduğunu görüyoruz. Şimdiye kadar da çok sayıda evladımız aldıkları sınav dereceleri ve kazandıkları okullar ile göğsümüzü kabarttı” sözlerini kullandı. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi