Sertifikalı Ceviz Fidanları Toprakla Buluştu

Videoyu Aç Sertifikalı Ceviz Fidanları Toprakla Buluştu
A
a

Sertifikalı Ceviz Fidanları Toprakla Buluştu

Bilecik Valiliğince hazırlanıp, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ’’Ceviz Üretiminin Yaygınlaştırılması" projesi kapsamında sertifikalı ceviz fidanları toprakla buluşturuldu.
Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Mustafa Demirbaş, İl Genel Meclisi üyesi Zeki Kayadelen ve köylüler, sertifikalı ceviz fidanlarını toprakla buluşturdu.

“Toprakla uğraşmak zahmetlidir ama bereketlidir”
Burada bir açıklamada bulunan Bilecik Valisi Bilal Şentürk, toprakla uğraşmanın bereketli olduğuna değinerek, “Proje, ilimizin tamamına hitap edecek şekilde hazırlandı. Köylerde hem ekonomik hem de sosyal yönden bir canlanmaya vesile olmaya çalışıyoruz. Köylerinden merkeze, yakın il ve ilçelere göç etmiş insanlarımızın, bütçesine katkı sağlayacak, sınırlı süreli bir faaliyet ile üretime katılmalarını istiyoruz. Bu vesileyle hem memleketlerine bağlansınlar hem de bütçelerine buradan bir katkı sağlamış olsunlar. Toprakla uğraşmak zahmetlidir ama bereketlidir. O bereketin verdiği manevi haz ve mutluluk ziyadesiyle fazladır. Dikimini gerçekleştirdiğimiz ceviz fidanları bize 5-6 yıl sonra gelir getirecek duruma gelecek. İstiyoruz ki, atıl durumda veya ekim yapılmayan arazileri değerlendirelim” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi