SESİMİZİ DUYUN!

Videoyu Aç SESİMİZİ DUYUN!
A
a

Döner sermaye sisteminde değişiklik yapılması için Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi önünde basın açıklaması yapan Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, “Sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren halini almış sorunları çözülmelidir. Artık yeter” dedi.

Sağlık Sen Eskişehir Şubesi, döner sermaye sistemindeki adaletsizliğe dikkat çekmek için İl Sağlık Müdürlüğü önünden araç konvoyları ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi önüne geldi. 

İŞ YÜKÜ ARTTI

Hastane bahçesinde açıklama yapan Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, ağız ve diş hastanelerinin kaderine terk edildiğini ifade etti. Sağlık çalışanlarının iş yükünün 11 Mart’tan bu yana arttığına dikkat çeken Köksal, “Peki bu ay ne kadar aldı bir diş hekimi yüzde 100 destek ile bir diş hekimi 395 TL, uzman diş tabibi 1000 TL ve izin kullandın ise 0 TL Yanlış duymadınız izin kullandı isen 0 TL. Maliye Bakanına burada sizlerin huzurunda sesleniyorum. Öğretmen izin yaptı maaşı aldı mı? Ek ders ücretini aldı mı? Aldı. Camiler kapandı imamlarımız maaşını aldı mı? Aldı” diye konuştu.

ADALET BUNUN NERESİNDE

Sağlık çalışanlarının da tek kalem şeklinde maaş almak istediğini belirten Köksal, “Ev alırken, borç alırken, hesap yaparken, olmayan verilemeyen birçok alanda kalmamış döner sermaye üzerinden eksik hesap yapmak istemiyor. Sağlık çalışanları kırgın. Ağız ve diş sağlığı hastaneleri kan ağlıyor. Sağlıkta ayrım olmaz, risk aynıdır, riske girdiğiniz mesai kadar ücret politikası iş barışını bozuyor. Hekimlerimiz ameliyat yapamıyor bunun için döner sermaye sistemi acilen temelden değişmelidir. Sağlık çalışanları tek kalemde maaş istiyor. Filyasyon ekip işidir, 112 ekip işidir, Covid dışı merkez binalarda görünmeyen kahramanlar var ve biz bu görünmeyen kahramanlara ödeme yapamıyoruz. Sağlık çalışanları kamu adına hizmet veriyor ancak bakanlık kamu adına hizmet veren sağlık çalışanlarının maaşlarını çalıştıkları hastane gelirlerine endekslemiş.  Adalet bunun neresinde” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi