SESSİZ KALMADIK

Videoyu Aç SESSİZ KALMADIK
A
a

TÜM-BEL-SEN Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Şube Başkanı Şerif Özçimen’in tek aday olarak girdiği seçimde Özçimen güven tazeledi. Özçimen, TÜM-BEL-SEN’in anti demokratik ve emek karşıtı uygulamasına sessiz kalmadığını söyledi.


Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve çok sayıda sendika üyesi katıldı. Genel kurulda konuşan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL SEN) Şube Başkanı Şerif Özçimen, sendikanın 925 üyesi olduğunu belirterek, bu rakamı arttırmak istediklerini söyledi.
EMEĞİNİZ VAR
Kongrede konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Tepebaşı Belediyesi olarak her zaman yanınızda olduk. Türkiye’deki sendikal geleneksellik bugüne kadar ayakta ve bundan sonrada artarak gideceğine inanıyorum. Sizlerin Eskişehir’de belediyecilik çalışmasında sizlerin çok büyüğü emeğiniz var. Bundan dolayı hepinizi kutluyorum. Bu çalışmalarımız bundan sonra daha verimli olarak, daha üst olarak devam edecek. Şimdi bakıyorsunuz hükümet yerel yönetimleri kaybettikçe farklı noktalarda sertleşmeye başlıyor. En son İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne müdahale etmeye çalıştı. Bundan sonra başka şeylerde bekleyebiliriz. Yeni çıkacak yerel yönetim yasasından bahsediliyor, onun içinde neler olacağını çok fazlada bilmiyoruz. Ama bizim bildiğimiz tek bir şey var oda yolumuza devam edeceğiz. Nasıl edeceğiz? Bildiğimiz doğrular çerçevesinde ilerleyeceğiz. Bu doğrular Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleridir. Ondan sonra kentimizin kurallarıdır. Biz bunlara dikkat edersek başımız ağrımaz işimizi rahatlıkla yaparız” diye konuştu.
İNİSİYATİF ALIN
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise şunları söyledi: “Kamu çalışanlarımızın ve onların sendikalarının üstüne çok büyük görevler düşüyor. Çünkü siz hem çalışansınız hem de aynı zamanda bir kamu yetkisini de kullanıyorsunuz. Dolayısıyla doğru inisiyatif alarak doğru tavır koyarak bu gidişi değiştirmeyi kolaylaştırabiliriz. Türkiye’nin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması Atatürk’ün bize verdiği en önemli talimattır. Bu talimat doğrultusunda aydın, bilimsel, laik düşünen insanları, demokratik bir ortamı sağlamak en birinci görevidir. Bunu birlikte yapalım, birlikte değerlendirelim. Hiçbir zaman şöyle bir yaklaşım olmamalı. Biz partiler üstüyüz, biz partilerin hepsine eşit mesafedeyiz. Eşit mesafede olamazsınız. AK Parti ve CHP’ye aynı eşitlikte olamazsınız. Bu doğanın yaradılışına aykırıdır. Sendikalaşmanın yaradılışını aykırıdır.”
GERİ DURMADIK
Emekten yana olan gerçek bir demokrasinin peşinde olduklarını söyleyen Başkan Özçimen, “29 yıllık mücadele pratiğimiz tanıktır ki TÜM BEL SEN hangi siyasi partiden olursa olsun iktidarın veya belediye başkanının herhangi bir anti demokratik ve emek karşıtı uygulamasına sessiz kalmamış, tehdit ve şantajla üye yaparak örgütlemeyi reddetmiş, bedeli ne olursa olsun emekçilerin hakların savunmaktan bir adım geri durmamıştır” dedi. Seçime tek liste giren Şerif Özçimen’in yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Yılmaz Kara, Erol Yılmaz, Neval Arda, Duygu Karaca, Eyüp Akbaş, Hidayet Konya. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi