Seyitgazi halkını cezalandırmayın

Videoyu Aç Seyitgazi halkını cezalandırmayın
A
a

Seyitgazi ilçesini ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Seçimi kaybettik diye Seyitgazilinin ihtiyacı olan yatırımları durdurmak, sözü verilen yatırımlardan vazgeçmek Seyitgazili, Kırkalı hemşehrilerimizi cezalandırmaktan başka bir anlam taşımaz. Bu anlayışla devlet yönetilmez” dedi.

Seyitgazi ilçesini ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Belediye Başkanı Uğur Tepe ve CHP ilçe yöneticileri ile Kırka Mahallesindeki Sağlık Ocağı’nı ziyaret etti. Sağlık Ocağı’nın yerine yapılacağı açıklanan hastane alanını da ziyaret eden Çakırözer, verilen sözlerin yerine getirilmemesini eleştirerek şu açıklamayı yaptı: “Kırka’daki sağlık ocağı da yeterli değil. Seçim döneminde AKP milletvekilleri ve AKP’li adayla birlikte buraya gelip şatafatlı tören yapıp 10 yataklı hastane sözü verildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Eskişehir ziyaretinde 10 Yataklı Kırka Entegre Hastanesi için yatırım sürecinin başladığını duyurdu. Seçimi CHP kazandı ve aradan neredeyse iki yıl geçti. Hastane yapılacak dedikleri yerde yeller esiyor. Sağlık meselesi siyaset üstü bir meseledir. Hele de pandemi döneminde sağlık tesisi en büyük ihtiyaç. Seçimi kaybettik diye Seyitgazi’nin ve binlerce Seyitgazilinin en temel ihtiyacı olan sağlık tesislerinden vazgeçilmesi vatandaşı cezalandırmak demektir. Seyitgazi’nin hastane ihtiyacı derhal karşılanmalıdır” diye konuştu.

YENİSİNİ YAPMADILAR

Kırka Kültür ve Sanat Merkezi inşaatını da inceleyen Çakırözer tepkisini şöyle ifade etti: “Burada Kırka Mahallemize, Seyitgazi ilçemize hizmet veren bir kültür ve sanat merkezi vardı. Yenisini yapacağız diye yıllardır kullanılan mevcut kültür merkezini yıktılar. Yerine temel attılar. Ama işte yarım kalmış. Müteahhit malzemesini toplayıp gitmiş. Ama hesabını soran yok! Madem yapmayacaksınız niye eski hizmet veren binayı yıktınız? Seyitgazililere seçimdeki tercihleri nedeniyle büyük mağduriyet yaşatmak istiyorlar” dedi.

VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe de, 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana gerek Kaymakamlık gerekse Valilikle yapılan tüm toplantılarda sözü verilen hastane ihtiyacını ve temeli atılan ama bitirilmeyen kültür merkezinin durumunu defalarca dile getirdiğini ifade ederek, “Hastane ihtiyacımız için bir an önce adım atılması gerekli. Maalesef bugün kadar geri dönüş yok. Kırka’da Kültür Merkezi eksikliğinden dolayı kullanacak bir kütüphane, sosyal donatı tesisimiz dahi yok. Ama biz her türlü engellemeye rağmen vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İlçede yarım kalan çalışmaların birçoğunu tamamlandık” ifadelerini kullandı. HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi