SICAK YUVAYA KAVUŞTULAR

Videoyu Aç SICAK YUVAYA  KAVUŞTULAR
A
a

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Satın Alma Sahiplen Pati Şenliği’nde hayvan barınağındaki canlar, kendilerine şefkatli kollar buldu. Bugüne kadar düzenlenen 4 şenlikte toplam 247 hayvan sıcak yuvaya kavuştu.


Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından ‘Satın Alma Sahiplen Pati Şenliği’nin beşincisi düzenlendi. Bu güne kadar düzenlenen 4 şenlikte 180’i yavru köpek, 67’si yavru kedi olmak üzere toplamda 247 hayvan sahiplendirildi. Dün Haller Gençlik Merkezi önünde düzenlenen şenlikte pet shoplardan hayvan satın almak yerine barınaktaki canlara sahiplenilmesine vurgu yapıldı. Hayvan barınağından getirilen minik canlar, hayvan severler tarafından sahiplenildi. Patilileri sahiplenen vatandaşlara ise veteriner tarafından hem bakımları hakkında bilgi verildi hem de hayvanın takibi için sahiplenen kişinin bilgileri kayıt altına alındı.
SAHİPLENMEDEN AYRILMAYIN
CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Hayvan deyip geçmeyin. Onlar bizim can dostlarımız ve pati şenliğinin sloganı ‘Satın Alma Sahiplen’ yerinde bir slogan. Gelenek haline getiren ve can dostlarımızın dostlarını bir araya getiren Eskişehir Kent Konseyi’ne teşekkür ediyorum. Eskişehir Türkiye’ye her konuda olduğu gibi can dostlarımıza sahip çıkma konusunda örnek olacak. Biz de bununla gurur duyuyoruz. Bugün buradan sahiplenmeden ayrılmayın” diye konuştu.
ESKİŞEHİRLİLERE SÖZ VERİYORUM
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Bu şehirde gerçekten çok önemli etkinliğe imza atıyor. Yıllardır bu faaliyeti maddi kaygı gütmeden gerçekleştiriyor. Eskişehir çok şanslı bir şehir. Şansı da sokaklarında özgürce dolaşan canlarıyla ilişkili. Bu nedenle Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubuna ve destekleyenlere teşekkür ederim. Bizler de mecliste bu konuda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Sokaktaki canlarımızı koruyabilecek bir yasanın çıkması için elimizden geleni yapacağımıza da söz veriyorum” dedi.
SOKAK HAYVANI OLMAMALI
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Beşincisini gerçekleştirdiğimiz şenliğimizde 40 civarında hayvanımızı sahiplendireceğiz. Bu Eskişehirlilerin her konudaki duyarlılığının bir göstergesi. Odunpazarı Belediyesi olarak biz barınakta çok farklı hizmetleri büyüterek sürdürmeye çaba gösteriyoruz. Şuanda barınağımız bir genişleme çalışması içerisinde. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde bir Doğal Yaşam Merkezi kurmayı taahhüt ettik. Çalışmalarımız devam ediyor. Bitirdiğimizde Kıravdan içerisinde bir Doğal Yaşam Merkezi kuracağız. Hiçbir şekilde sokak hayvanı olmamalı ve yasayı yaparken de buna dikkat edersek doğru iş yapmış oluruz” ifadelerini kullandı.
ESKİŞEHİR ÇOK ŞANSLI
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Bu güzel şehrin aslında güzel can korumacı insanlarına hoş geldiniz demek istiyorum. Şehir, hayvanlar, canlar, insanlar hep bir arada yaşadığı zaman gerçek bir şehir oluyor. O yüzden Eskişehir çok şanslı. Sokak hayvanlarına sahip çıkan insanlar var bu şehirde. Kapısının önüne bir kap su ve yemek koyan, geceleri çıkan gizlice yerleştiren insanlar var. Bir taraftan da örgütlü olarak bu canları koruma sevdamız var. Eskişehir Kent Konseyimizin Hayvan Hakları Çalışma Grubu en büyük kahramanları ”  diye konuştu.
HAYVANLAR ÇOCUĞUNUZU KORUR
Pati şenliğinde konuşan Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Ece Bilgin, “Beşinci satın alma sahiplen şenliğimizde bir aradayız. Çok mutluyum çok gururluyum. Odunpazarı Belediye Başkanımız bizim her türlü aktivitemizde yanımızda. Bize her konuda destek. Pati şenliğinin en büyük kahramanı Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü. Buradan bir mesaj vermek istiyorum. Son zamanlarda toplum vicdanını rahatsız eden bir olgu yaşanmakta. Çocuklara, gençlere tecavüz olayları. Bu olaylar vicdanı olan bütün  insanları rahatsız etmekte. Doğru bildiğiniz yanlışlarınızı düzeltin. Çocuklarınızı hayvanlardan değil, sapık ruhlu insanlardan koruyun. Hayvanlar yaradılış nedeniyle çocuklarınızı korur. ‘Aman evladım hayvanı elleme ısırır’ demeyin. Aksine onlara emanet edin” dedi.
Konuşmalar sonrasında desteklerinden dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen adına Genel Sekreter Ayşe Ünlüce’ye ve hayvan dostlarına teşekkür belgesi verildi. ESRA ÜNLÜ
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi