Şiddet, baskı, güvencesiz çalışma…

Videoyu Aç Şiddet, baskı, güvencesiz çalışma…
A
a

Eskişehir Bilecik Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası tarafından düzenlenen ortak toplantıda sağlık emekçilerinin şiddet, baskı ve güvencesiz çalışma koşullarıyla karşı karşıya kalındığı belirtildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Bilecik Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası adına Muharrem Şenel açıklama yaparak sağlık alanında yaşanan olumsuz gelişmelere değindi. Sorunların her geçen gün büyüdüğüne dikkat çeken Şenel, “Aile Sağlığı Merkezi çalışanları da bundan ayrı tutulamaz ancak ASM'lerde artık dayanılmaz koşullar altında hizmet vermeye çalışmaktadırlar ve ne yazık ki iktidarın ısrarlı yanlış politikaları nedeniyle sağlık emekçileri mutsuzluk, şiddet, baskı, düşük ücretler, güvencesiz çalışma koşullarıyla karşı karşıyadır” dedi.
Çalışanların son derece haklı talepleri bir an önce çözülmelidir diyen Şenel, “Eskişehir-Bilecik Tabip Odası ve SES Eskişehir Şubesi olarak ASM çalışanlarının hakli taleplerini destekliyoruz. Sağlık Yönetimini bu baskıcı anlayıştan vazgeçmeye davet ediyoruz. Hastanelerin onlarca sorunu varken, yurttaşlarımız randevu bulamıyorken, ilaca ulaşamıyorken, hekimler birer ikişer istifa ediyorken bir de  sağlık emekçilerini cezalandırmaya çalışmak akla ziyan bir durumdur. Buradan duyuruyoruz ASM çalışanlarının haklı taleplerinin savunucusu olacağız. Haksız hukuksuz açılan soruşturmalara karşı her türlü desteği vermekten çekinmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir