ŞİDDET MEŞRULAŞTIRILAMAZ!

Videoyu Aç ŞİDDET MEŞRULAŞTIRILAMAZ!
A
a

Eskişehir Sağlık Meslek Emek Örgütleri Koordinasyonu, Kırmızıtoprak Aile Sağlığı Merkezi’ndeki sağlık emekçilerinin saldırıya uğramasına ve bir sendika başkanının konuyla ilgili verdiği beyanatlara tepki gösterdi.

Eskişehir Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Eskişehir-Bilecik Tabip Odası, Eskişehir-Bilecik Diş Hekimleri Odası, Eskişehir-Bilecik Eczacı Odası, Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimler Odası (Eskişehir Sağlık Meslek Emek Örgütleri Koordinasyonu) adına basın açıklaması gerçekleştiren Nesrin Ekici, yapılan saldırıyı kınadıklarını söyledi.
BİZE GÖRE SUÇ
Saldırıya maruz kalan kişilerin gerekli mercilere şikayette bulunduklarını belirten Ekici, “Tam da salgın günlerinde büyük bir özveriyle çalışan sağlık emekçilerinin hekimlerin desteklenmesi gereken bu günlerde böyle bir saldırının yaşanması büyük bir infiale yol açmıştır. Ancak dün akşam saatlerinde bir sendika başkanının basına düşen açıklamaları kanımızı dondurmuştur. Baştan sona çarpıtma ve doğru olmayan bilgilerle dolu olan beyanatları açıkça şiddeti meşrulaştırmaya çalışmış, şiddeti savunmuş ve doğrusu bize göre suç işlemiştir” dedi.
KABUL EDİLEMEZ
Şiddetin meşrulaştırılmasının ve sağlık emekçilerinin hedef gösterilmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Ekici, “Bu beyanat derhal geri çekilmeli, kamuoyundan ve hekimlerden özür dilenmelidir. Kırmızı Toprak ASM’de şiddete uğrayan arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu faillerin kim olursa olsun en ağır cezaya çarptırılmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi