ŞİDDETE KARŞIYIZ

Videoyu Aç ŞİDDETE KARŞIYIZ
A
a

AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, TBMM’de konuşması öncesi Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in canice katledilmesine ilişkin de açıklamada bulundu. Günay, hep birlikte şiddetin karşısında durulması gerektiğini dile getirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Günay TBMM konuşması sonrası yaptığı açıklamada da ayrıca, “Şiddetin türlerini de unutmayalım. Bir çok kişi fiziksel, cinsel, ekonomik veya psikolojik şiddete maruz kalıyor. Özgecan, Emine, Şule ve en son Pınar. Bu yavrularımız veya kadınlarımız birer isim veya istatistik değil, birer insan ve onlarla yıkılan aileleri var” şeklinde konuştu.
TOPLUMSAL BİR SORUN
Aile içi şiddetin toplumsal bir sorun olduğunu dile getiren Prof. Dr. Günay, “Aile içi şiddet ne yazıkki her yaşta, toplumda, eğitim düzeyinde ve sosyoekonomik grupta meydana gelebiliyor, mağdurlar baskı altında tutulabiliyor, haklarını arayamıyorlar. Ne yazıkki en son Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bile tanık olduk. Şiddet ve şiddetin yarattığı korku normal aile üzerinde yıkıcı etki yapıyor, yaşanan şiddet özellikle kadını ve çocuğu etkiliyor, tüm aile üyelerinde fiziksel ve duygusal hasarlara neden oluyor. Ne yazık ki aile içi şiddeti yaşayan, tanık olan çocuklar bu şekilde yetiştiklerinde kendileri de şiddete eğilimli oluyorlar.”
ÖNLEYİCİ UYGULAMALAR
Aile içi şiddete karşı geliştirilen uygulamaları açıklamasında hatırlatan Günay, “Tekrarlamak istiyorum. Kadınlarımız KADES Şiddet İhbar Mobil Uygulamasını mutlaka indirin. Şiddete maruz kalındığında ya da risk altındayken Valilik-Kaymakamlık, Polis Merkezi, Jandarma Karakolu, Cumhuriyet Başsavcılığı veya Aile Mahkemesi Hâkimliği gibi kurum ve kuruluşlara başvurulabilir. ALO 155 Polis İmdat, ALO 156 Jandarma İmdat, 7/24 ücretsiz hizmet veren ALO183 Sosyal Destek Hattı, 112 ACİL Çağrı Merkezi, GELİNCİK HATTI 444 43 06 hatları arayabilirler. Aile içi şiddeti eğitimle yeneceğiz ama bu bir süreç ve bu süreçte de kadınlarımızı koruyabilecek uygulamaları da bilmemiz ve paylaşmamız gerek.” Şeklinde konuştu. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Eskişehir Kent Konseyi Ramazan Tebriği - web
Eskişehir Barosu Ramazan Bayramı tebriği - web
ESO Ramazan Bayramı tebriği web