ŞİDDETE SAHNEDE TEPKİ

Videoyu Aç ŞİDDETE SAHNEDE TEPKİ
A
a

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Şehir Tiyatroları oyuncuları da şiddete karşı sahneden tepkilerini gösterdi. Bernarda Alba’nın Evi oyununun sonunda oyuncular şiddet gören kadınlar ile birlik ve dayanışma içerisinde olacaklarını ifade ederek kadına yönelik her türlü şiddetin son bulmasını dilediklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Barosu, TMMOB ve Kent Konseyleri’nin ortaklaşa düzenlediği #SonVer kampanyasına bir destek de Şehir Tiyatroları’ndan geldi.
İZİN VERMEYECEĞİZ
Tiyatro sanatçıları Opera Tiyatro Salonu’nda sahnelenen Bernarda Alba’nın Evi oyununun sonunda sahnede kalarak kadına yönelik şiddete okudukları bildiri ile tepki gösterdi. Şehir Tiyatroları oyuncusu Özlem Akdoğan okuduğu bildiride “Ülkemizde yaşanan kadın ihlallerine karşı kardeşlerimiz ile birlik ve dayanışma içerisinde olmayı sürdüreceğiz. Kadınların haklarını gasp etmeye yönelik tüm girişimlere, kadını eve ve aile içine hapseden, siyasetten, iş hayatından, sosyal hayattan uzak tutmaya çalışan eylem ve söylemlere, kadın katillerine ve tecavüzcülere uygulanan iyi hal ve haksız tahrik indirimlerine, çocuk istismarcılarının affedilmesine izin vermeyeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.
AYAKTA ALKIŞLANDILAR
Sözlerini “Yaşasın kadın dayanışması!” şeklinde sonlandıran Akdoğan ve diğer oyuncular salonu dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Oyunu ayrıca Gençlik Merkezi’nden faydalanan 200 üniversite öğrencisi izledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi