ŞİDDETİ DURDURUN

Videoyu Aç ŞİDDETİ DURDURUN
A
a

15 Mart’ta Ankara’da miting düzenleyeceklerini söyleyen Eskişehir Bilecik Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Neşe Yılmaz, “Taleplerimiz görmezden gelinirse 17 Nisan’da ‘Ya bu şiddet duracak ya da biz sağlık hizmetini durduracağız’ diyerek iş bırakacağız” dedi.


Yaklaşan 14 Mart Tıp Bayramı öncesi taleplerini sıralamak için açıklama yapan Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) Yönetim Kurulu Üyesi Neşe Yılmaz, sağlıkta şiddete dikkat çekti. Binlerce yıldır şifa dağıtmış hekimler olarak, 2020 yılına sağlık hizmetini layıkıyla yerine getirmek istediklerini belirten Yılmaz, “14 Mart Tıp Haftasına giderken, hükümete, Sağlık Bakanlığına, YÖK’e, üniversitelere ve bütün kamuoyuna talebimizi en çıplak haliyle haykırıyoruz. Hekimlik yapmak istiyoruz. Sağlık ortamındaki şiddete rağmen, kışkırtılmış sağlık talebine rağmen, nitelik kaybı yaşatılan tıp eğitimine ve uzmanlık eğitimine rağmen, performans ve ciro baskısına rağmen, gelecek kaygısına rağmen, şirketlere verilen doluluk garantisi baskısı altında çalışan şehir hastanelerine rağmen hekimlik yapmak istiyoruz” diye konuştu.
TALEPLERİNİ ANLATACAKLAR
14 Mart Tıp Bayramına yaklaşırken alınan eylem kararlarını açıklayan Yılmaz, “14 Mart’a kadar her Çarşamba günü Etipark’ta ‘Sağlıkta Şiddet Yasası çıkarılsın’  demek için önceki yıllarda sağlıkta şiddet nedeniyle kaybettiğimiz meslektaşlarımızı anmak, unutmadığımızı, unutmayacağımızı anlatacağımız park buluşmaları gerçekleştireceğiz. 15 Mart Pazar günü Ankara’da beyaz mitinge tüm sağlık çalışanları ile hep birlikte yaşadığımız haksız, hukuksuz, şiddet dolu sağlık ortamını protesto etmek için buluşacağız. Her şeye rağmen taleplerimiz görmezden gelinirse 17 Nisan’da ‘Ya bu şiddet duracak ya da biz sağlık hizmetini durduracağız’ diyerek iş bırakacağız” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi